عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

نخستین ماده غذایی از ژن انسان تولید شد

نخستین ماده غذایی از ژن انسان تولید شد
شنبه 30 بهمن 1389  04:26 ب.ظ

نخستین ماده غذایی از ژن انسان تولید شد

پژوهشگران آمریکایی نوعی برنج تراریخته تولید کردند که حاوی برنج پروتئین های موجود در شیر و بزاق دهان انسان است. بنا بر این گزارش، این برنج می تواند در درمان بیماری های کودکان، به ویژه اسهال موثر باشد که سالیانه، هزاران کودک در کشورهای توسعه نیافته در اثر ابتلا به بیماری می میرند.
به گزارش ایانا، برنج یکی از محصولاتی است که تحقیقات ژنتیکی گسترده ای بر روی آن صورت گرفته؛ اما این نخستین بارست که ترکیبی از ژن های گیاهای و انسانی در تولید گونه جدیدی از آن استفاده می شود.
این گزارش افزود: «هنوز مجوز تولید تجاری این محصول صادر نشده است؛ اما شرکت تولیدکننده موافقت اولیه برای کشت این محصول در مقیاس 3 هزار متر مربع را دریافت کرده است.»
این گزارش در ادامه افزود: «شرکت مزبور در نظر دارد پس از تولید این برنج، پروتئین های آن را استخراج کرده و در مواد غذایی از قبیل نوشیدنی ها، دسر، ماست و غذاهای مشابه به کار برد.»
همچنین استفاده از پروتئین های موجود در این محصول می تواند در رفع ناراحتی های معده کودکان نیز بسیار موثرتر از داروهای موجود باشد.

worldfood.ir

یاس

yassimanusha

yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها