عضویت العربیة English
امام على علیه‌ السلام: فاطمه علیها السلام، همواره مظلوم و از حق و میراث خود محروم بود. امالى طوسى، ص 155

دستگیری معترضان بحرینی و شلیک به جمجمه آنها

دستگیری معترضان بحرینی و شلیک به جمجمه آنها
شنبه 30 بهمن 1389  04:38 ب.ظ

عضو مرکز حقوق بشر بحرین با اشاره به اقدام نیروهای امنیتی این کشور در زمینه دستگیری معترضان و شلیک به جمجمه آنها، بر لزوم تحویل مسوولان و عامران کشتار ملت بحرین به دادگاه های بین المللی و تعقیب قضایی آنان تاکید کرد.

 
 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، " عباس العمران " روز شنبه در مصاحبه با شبکه خبری العالم ، اظهار داشت: درعرض 5 روز ، 8 نفر از بحرینی ها شهید شده اند و این نسبت با توجه به جمعیت نیم میلیون نفری این کشور، بسیار زیاد است و میزان شهدا در مقایسه با شهدای انقلاب مصر که جمعیتی حدود 85 میلیون نفر دارد ، بی سابقه است.

وی همچنین افزود: بیش از 50 نفر از مردم بحرین تاکنون ناپدید شده اند و سرنوشت آنان مشخص نیست همچنین جنایات ضد بشری و کشتاری که در بحرین به دستور شیخ حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین و شورای عالی دفاعی 14 نفره و به دست دستگاه های اطلاعاتی و وزارت کشور اتفاق افتاده قابل تصور نیست.

وی تصریح کرد: نیروهای امنیتی بحرین پس از بازداشت برخی از افراد درحالی که دست های آنان را بسته بودند ، آن ها را با شلیک گلوله به جمجمه شان به شهادت رساندند.

وی گفت: نوع دیگر از این کشتارها، حمله به مردم درحال خواب و بدون هشدار قبلی بوده است.

وی افزود: برخی سازمان ها مانند سازمان ملل متحد و دستگاه قضایی بین المللی و اروپایی باید جنایتکاران را تحت تعقیب قرار دهند و مراکزی برای مستند سازی جنایت ها نیز وجود که باید نسبت به تحویل اسناد این جنایت به دادگاه های بین المللی اقدام کند.

وی گفت: افرادی مانند شیخ حمد و سازمان اطلاعات بحرین و وزیر کشور محکوم خواهند شد و از اولین حاکمان منطقه خواهند بود که به خاطر ارتکاب این نوع جنایت ها محاکمه می شوند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها