عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

افزایش اعتراضات ضد دولتی در بحرین

افزایش اعتراضات ضد دولتی در بحرین
شنبه 30 بهمن 1389  04:39 ب.ظ

تصاویر پخش شده از نا آرامی ها در بحرین نشان دهنده تیراندازی نیروهای ارتش این کشور به تظاهرکنندگانی است که به سمت میدان لؤلؤ در منامه حرکت می کردند.

 
 

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره ؛ فیصل یعقوب وزیر بهداشت بحرین اعلام کرد در درگیری های دیروز بین تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در منامه شش نفر زخمی شدند .

این در حالیست که خبرگزاری ها از زخمی شدن حدود پنجاه نفر در این درگیری ها خبر می دهند.

از سوی دیگر هزاران شهروند این کشور در تظاهراتی که به درخواست گروه های مختلف پس از نماز جمعه در حمایت از نظام بحرین برگزار شد شرکت کردند.

زلفا صفیر گزارشگر این شبکه در گزارشی از ناآرامی های بحرین به مراسم تشییع جنازه سه تن از قربانیان این ناآرامی ها در میدان لؤلؤ که با حضور گسترده مردم برگزار شد اشاره کرد و افزود: هزاران نفر نیز در یکی از شهرهای جنوب منامه کشته های این ناآرامی ها را تشییع کردند و همزمان با آن شعارهایی علیه نظام سردادند.

در ادامه آمده است: در حالی که درخواست هایی برای ادامه اعتراضات مطرح شده است، پلیس بحرین از دخالت در مراسم تشییع جنازه خودداری کرد و از نزدیک شدن به تشییع کنندگان خودداری کرد.

در همین حال شماری از طرفداران نظام بحرین با تظاهرات در خیابان های منامه شعارهایی در حمایت از پادشاه این کشور سر دادند و تعداد زیادی از خودروها که پرچم بحرین روی آنها نصب شده بود به سمت بزرگترین مسجد پایتخت حرکت کردند.

در بخش دیگری از گزارش آمده است: به گفته یکی از نمایندگان سابق بحرین، اعتراضات از کنترل احزاب سیاسی خارج شده است و تظاهرکنندگان معترض ضمن درخواست مشروطه سلطنتی، سقف خواسته های خود را افزایش داده و علاوه بر درخواست کاهش قدرت خاندان پادشاهی این کشور خواستار تغییر نظام حکومتی شده اند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها