عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

سی نفر در تظاهرات اعتراض آمیز کویت زخمی شدند

سی نفر در تظاهرات اعتراض آمیز کویت زخمی شدند
شنبه 30 بهمن 1389  04:40 ب.ظ

نیروهای امنیتی کویت روز شنبه اعلام کردند در درگیری های دیروز بین نیروهای امنیتی و عرب های خواهان تابعیت در این کشور ، سی نفر زخمی شدند.

 
 

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از رویترز ،‌ درگیری در شهر جهره در شمال غربی کویت ، نخستین درگیری در این کشور نفت خیز حوزه خلیج فارس از زمان آغاز ناآرامی ها در کشورهای عربی خاورمیانه در ماه دسامبر بوده است.

منابع امنیتی کویت اعلام کردند پس از این تظاهرات ، پنجاه نفر بازداشت شدند و تظاهرات اعتراض آمیز مشابهی نیز روز جمعه با حضور هشتاد معترض در روستای صلیبیه در کویت برگزار شد.

آنها افزودند هفت نفر از زخمی های جهره از نیروهای امنیتی بودند که قصد داشتند با استفاده از بمب های دود زا و ماشین های آب پاش معترضان را متفرق کنند.

این منابع تاکید کردند کسانی که شدت جراحتشان زیاد بود به بیمارستان صبای کویت منتقل شدند.

وزارت کشور کویت اعلام کرد معترضان به سمت نیروهای امنیتی سنگ پرتاب کردند.

اعراب بدون تابعیت در کویت خواهان تابعیت ، آموزش رایگان ، خدمات بهداشتی رایگان ، شغل و مزایای اختصاص داده شده به اتباع کویتی هستند.

به گزارش خبرگزاری رویتر از کویت ، ناآرامی در منطقه و نگرانی درباره آثار احتمالی آن بر تولید کنندگان نفت در خاورمیانه ، موجب افزایش بهای نفت شده است.

هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال روز پنج شنبه با رقم بی سابقه صد و چهار دلار در بیست و هشت ماه گذشته معامله شد.

 

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها