عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

بابونه و شیرین بیان، بیماری های التهابی معده را تسکین می دهند

بابونه و شیرین بیان، بیماری های التهابی معده را تسکین می دهند
شنبه 30 بهمن 1389  04:42 ب.ظ

بابونه و شیرین بیان، بیماری های التهابی معده را تسکین می دهند

به گفته یک داروساز، اغلب گیاهان دارویی با نظر پزشک معالج می توانند به عنوان مکمل در درمان بیماری ها استفاده شوند و این در حالی است که تعدادی از آنها نیز می توانند داروهای موثر برای درمان بیماری باشند.
دکتر فراز مجاب گفت: خواص تعدادی از گیاهان دارویی به عنوان داروی موثر بیماری ها ثابت شده که برخی بیماری های کبد و گوارش از جمله این بیماری ها است.
وی افزود: اکثر گیاهان معطر و حاوی اسانس به عنوان ضد نفخ کاربرد دارند. رازیانه، نعناع و بابونه از جمله آنها هستند که اثر ضد گرفتگی (اسپاسم) گوارشی دارند و به صورت خام و یا عصاره، اسانس و عرقیات می توان از آنها استفاده کرد.
دکتر مجاب ادامه داد: گروه دوم بیماری هایی که با گیاهان قابل درمان هستند، بیماری های التهابی معده است که بابونه شیرازی و شیرین بیان بر آنها موثر بوده، اثرات ضد التهاب خوبی دارند و نوعی مسکن التهاب معده محسوب می شوند.
این داروساز تصریح کرد: معروف ترین گیاه موثر بر درمان یبوست، سنا بوده ضمن این که روغن کرچک و روبارب نیز توصیه می شود.
وی در پایان با بیان اینکه اطمینان کامل به هر فروشنده گیاهان دارویی باید ملاک درمان بیماری ها با این گیاهان باشد، یادآور شد: مشورت با پزشک در خصوص استفاده از هر نوع گیاه دارویی توصیه می شود.

worldfood.ir

یاس

yassimanusha

yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها