عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ریزمغذی ها در کاهش فشار خون دیابتی های نوع دو موثرند

ریزمغذی ها در کاهش فشار خون دیابتی های نوع دو موثرند
شنبه 30 بهمن 1389  05:04 ب.ظ

ریزمغذی ها در کاهش فشار خون دیابتی های نوع دو موثرند

نتایج حاصل از مطالعات اخیر نشان می دهد استفاده از ریزمغذی ها و دریافت ویتامین های c، e و املاح منیزیم و روی همراه یا بدون ویتامین های گروه b، در کاهش فشار خون دیابتی های نوع دو موثرهستنند.
دکتر «تیرنگ رضا نیسانی» عضو گروه تحقیقات تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در مقاله ای، بیماری دیابت را از جمله مشکلات رایج سلامتی دانست و افزود: پیش بینی می شود که با شیوع رو به افزایش جهانی این بیماری تعداد بزرگسالان مبتلا به آن از 35 میلیون نفر در سال 1995 به 300 میلیون نفر در سال 2025 افزایش یابد. وی تصریح کرد: بررسی های انجام شده در ایران نیز نشان می دهد حدود 7/7 درصد یا دو میلیون نفر از بزرگسالان 25 تا 64 سال به این بیماری مبتلا هستند. به علاوه، شیوع پرفشاری خون در بیماران دیابت نوع دو حدود 71 درصد و یا دو برابر شیوع در سایر افراد جامعه است که خود به عنوان عامل خطر مشکلات عروقی نفروپاتی و رتینوپاتی دیابتی مطرح است، بنابراین کنترل فشار خون و استفاده از استراتژی کاهش دهنده خطر بیماری های قلبی عروقی در این بیماران به عنوان یک نیاز ضروری مطرح است. دکتر نیسانی ادامه داد: مطالعات نشان میدهد دریافت پایین آنتی اکسیدان ها و کاهش غلظت پلاسمایی آن ها باعث افزایش فشار خون می شود، به علاوه ریزمغذی ها و ویتامین c ، e و املاح منیزیم و روی، مکمل پیشگیری و بهبود عوارض ناشی از دیابت خواهند بود.

worldfood.ir

یاس

yassimanusha

yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها