عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: اگر می‌‏توانید هر روز را نوروز کنید؛ یعنی در راه خدا به‌هم هدیه دهید و با یکدیگر پیوند داشته باشید. دعائم‌الاسلام، ج۲ ص۳۲۶

تعویض لینوکس با ویندوز و صرفه‌جوئی یک میلیون پوندی !!

تعویض لینوکس با ویندوز و صرفه‌جوئی یک میلیون پوندی !!
شنبه 30 بهمن 1389  06:20 ب.ظ

 


یک شرکت انگلیسی اعلام کرد با جایگزینی سیستم‌عامل لینوکس با ویندوز به صرفه‌جوئی یک میلیون پوندی دست پیدا کرده است.

مطابق این تحقیق که نتایج آن از سوی مایکروسافت منتشر گردیده است شرکت انگلیسی Speedy Hire سیستم‌عامل لینوکس و سیستم‌های مبتنی بر نرم‌افزار OpenOffice از روی کلیه رایانه‌های این شرکت جمع‌آوری و به جای آن ویندوز و بسته نرم‌افزاری آفیس جایگزین شدند.

دلیل این کار صرفه‌جوئی یک میلیون پوندی اعلام گردید که در طی یک دوره زمانی پنج ساله عاید این شرکت خواهد شد.

البته شاید دویست هزار پوند در سال مبلغ قابل توجهی بنظر نرسد اما همین امر که جایگزینی یک سیستم‌عامل رایگان با سیستم‌عاملی مانند ویندوز منجر به کسب سود بیشتر و کاهش هزینه‌ها می‌شود خود مطلبی است که احتمالاً پس از این بطور دقیق‌تر از سوی موسسات و سازمان‌های تحقیقاتی و مشاوره‌ای مورد تحلیل و بررسی قرار خواهد گرفت.

James Fleming مدیر بخش زیرساخت‌های این شرکت می‌گوید: «ما دریافتیم که برای اجرای سیستم‌عامل ویندوز می‌توان از دستگاه‌های قدیمی‌تر مانند Wyse V50 Winterm و Citrix استفاده نمود که هزینه آن بسیار کمتر از پی‌سی‌های معمولی می‌باشد.»

البته نتیجه مقایسه مابین یک thin client و یک پی‌سی دسکتاپ جدید امری واضح و مشخص است اما در اینجا صحبت در انتخاب بین Wyse 50 با قیمت پائین‌تر و Wyse 90 است که قیمت بالاتری داشته و لینوکس بر روی آن اجرا می‌شود.

به گزارش مایکروسافت این فاکتور سخت‌افزاری بتنهایی توانست مبلغ یک میلیون پوند را عاید شرکت Speedy Hire بنماید.

آنچه مشخص می‌باشد این حقیقت است که عوامل کوچک و بزرگ دیگری نیز در این میان دخیل هستند که تاثیر برخی از آنان گاه بسیار پررنگ‌تر و بیشتر از تاثیر سخت‌افزار خواهد بود.

عواملی مانند آموزش، پشتیبانی، مسائل مرتبط با عادات و فرهنگ کارمندان و موارد دیگر چیزهایی هستند که می‌توانند تاثیری بمراتب بیشتر بر روی چنین تصمیم‌گیری‌هایی داشته باشند.

Fleming در ادامه خاطر نشان می‌کند که نبود پشتیبانی خوب موجب شده بود تا در زمان بروز مشکل هزینه‌های بسیار زیادی به این شرکت تحمیل گردد


اگر ماه بودم ، به هر جا که بودم ، سراغ تو را از خدا میگرفتم ..


اگرسنگ بودم ، به هر جا که بودی ، سر رهگذار تو جا میگرفتم ..


اگر ماه بودی به صد ناز شاید !! شبی بر لب بام من مینشستی ..


اگر سنگ بودی ، به هر جا که بودم ، مرا میشکستی ، مرا میشکستی .....!!

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها