عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

با تاكيد بر لزوم بررسي كارشناسي «افزايش سن بازنشستگي اساتيد»

با تاكيد بر لزوم بررسي كارشناسي «افزايش سن بازنشستگي اساتيد»
شنبه 30 بهمن 1389  06:51 ب.ظ

معاون آموزشي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري درباره افزايش سن بازنشستگي اساتيد، گفت: اين موضوع بايد بيشتر در شوراي عالي انقلاب فرهنگي بررسي شود و كارهاي كارشناسي نيز در اين زمينه صورت ‌گيرد.

دكتر حسين نادري منش در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري داشنجويان ايران (ايسنا)، اظهاركرد: در اين راستا به عنوان نظر شخصي به چند اصل معتقدم، در ابتدا اينكه قانون بازنشستگي در تمام نقاط دنيا يك قانون كلي است كه طبيعتا بايد براي تمام مجموعه‌ها نيز رعايت شود.

وي همچنين ادامه داد: بازنشستگي در واقع نوعي فعاليت است و بيكاري نيست و از سوي ديگر نيز ايران كشور جواني است كه متخصصان زيادي دارد و طبيعتا بايد چرخه ورود اين افراد به محيط كار فراهم شود.

نادري‌منش با بيان اينكه نبايد استفاده از بازنشستگان اين گونه باشد كه سن افزايش يابد؛ گفت: بلكه برعكس از اين افراد بايد به عنوان محققين، مشاورين و غيره در پروژه‌ها استفاده شود.

معاون آموزشي وزيرعلوم خاطرنشان كرد: با توجه به جمعيت جوان و چرخش علم، با افزايش سن بازنشستگي موافق نيستم درعين حال موافق هستم كه در كشور بايد براي افراد توانمند تا روزي كه قادر به كار هستند شرايطي را فراهم كرد تا بتواند به بهترين نحو از تجربيات و توانمندي‌هاي آنها استفاده شود.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها