عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

آيت‌الله صافي گلپايگاني در پيامي به گردهمايي روحانيون و مديران كاروان‌هاي عمره‌ دانشجويي:

آيت‌الله صافي گلپايگاني در پيامي به گردهمايي روحانيون و مديران كاروان‌هاي عمره‌ دانشجويي:
شنبه 30 بهمن 1389  06:52 ب.ظ

آيت آلله العظمي صافي گلپايگاني در پيامي به گردهمايي روحانيون و مديران كاروان‌هاي عمره دانشجويي تاكيد كرد: همه‌ پسران و دختران، خود را سفيران اين كشور اسلامي و اين نظام و جامعه شيعه بدانند و از اين سفر براي معرفي مكتب اهل بيت عليهم‌السلام در هر جا و در هر فرصت، استفاده‌هاي تبليغي كنند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، متن پيام اين مرجع تقليد به شرح زير است:

«بسم الله الرحمن الرحيم. قال‌الله تعالي: واتموالحج و العمره لله. يكي از عبادات بزرگ كه مشتمل بر فوايد عظيمه‌ دنيوي و اخروي و تربيتي و معنوي است، عمره مفرده است و براي خودسازي و تهذيب نفس و تسلط بر غرايز و قدرت روحي و از همه بالاتر تقرب به خداوند متعال، نقش عمره مانند حج، كارساز است.

شخص حضرت رسول (ص) و حضرات ائمه طاهرين (ع) عمره را به جاي آوردند و حضرت رسول (ص) سه مرتبه عمره به‌جا آوردند و روايت شده است كه حضرت موسي بن جعفر (ع) چهار مرتبه پياده به عمره رفته‌اند.

تسليم شخص در اعمال حج و عمره، در ترك محرمات احرام و حظوظ نفساني و طواف خانه خدا و استلام حجر و همه برنامه‌هايي كه انجام مي‌شود، معنا دارد و آموزنده و ايمان‌بخش است. مخصوصا تجلي انجام اين مناسك در دانشجويان عزيز كه در سن جواني اين سير الي الله را با آن دلهاي پاك و بي‌آلايش و با آگاهي و هوشياري به‌جا مي‌آورند غنيمت و فرصت شايان و ارزنده و خط‌دهنده است. اذكار و دعاهايي كه خوانده مي‌شود معرفت‌بخش است و بر رشد و شعور و درك عقلاني و معنوي مي‌افزايد.

اينجانب از خداوند متعال براي عزيزاني كه موفق به كسب اين فضيلت و ثواب‌هاي كلان و درخشان مي‌شوند مسالت توفيق مي‌نمايم و به آنان توصيه مي‌كنم كه ياد و دعا و توسل به آقا و مولايمان حضرت بقيه‌الله ارواح العالمين له الفدا را كه صاحب همه‌ آن مشاهد و مقامات مي‌باشد در همه‌جا، مدينه منوره، مسجد حضرت رسول اعظم (ص) و در بر ابر حجره شريفه مدفن آن پيكر پاك و خواجه لولاك، عظمت مكان را گرامي بردارند.

هم‌چنين حجره و بيت حضرت فاطمه زهرا (س)، بقيع شريف و حرم بي‌بارگاه و بر زمين‌ ‌مانده‌ ائمه معصومين (ع) حضرت سبط اكبر امام حسن مجتبي و حضرات امام زين العابدين، امام باقر و امام صادق عليهم السلام را براي تجديد عهد با آن بزرگواران و كسب فيوض ملكوتي و رباني با حضور قلب و معرفت زيارت كنند.

ساير مقامات، مرقد مطهر فاطمه بنت اسد و ديگر بزرگان و بستگان به اهل بيت‌ (ع) و صحابه عاليقدر، مشهد و مقتل حضرت حمزه و خلاصه همه‌ آن مشاهد، از اعظم اماكن در زمين و آسمان است.

در مكه معظمه هم آنجا كه عيان است چه حاجت به بيان است. اين آيه‌ شريفه « ان اول بيت وضع للناس للذي ببكه مباركا و هدي للعالمين» ما را از هر شرح و وصف بي‌نياز مي‌كند. مشاهد مكه، مولد حضرت رسول (ص)، حرم حضرت ابوطالب (ع) و حضرت خديجه (س)، همه تاريخ قدس و سابقه امت اسلام و مراكز نوراني است كه در اثر تحريك بيگانگان و ناداني نادانان، آن مظاهر ويران گرديده اما انوار آنها به سراسر گيتي در حال لمعان و نورافشاني است.

عزيزان من! قدر بدانيد! به شما سفارش مي‌كنم كه در كمال تادب و التزام به دستورات دين و ظواهر پاك و جاذب قلوب حضور داشته باشيد كه ديگران با ديدن شما به كشور اسلامي ايران و پايگاه تشيع علاقه‌مند شوند و به خصوص دانشجويان دختر در التزام به حفظ حجاب مقيد باشند. همه‌ پسران و دختران، خود را سفيران اين كشور اسلامي و اين نظام و جامعه شيعه بدانند و از اين سفر براي معرفي مكتب اهل بيت (ع) در هر جا و در هر فرصت، استفاده‌هاي تبليغي نمايند و خلاصه، افتخارآفرين و در كمال عزت و وقار مناسب، اين سفر بزرگ روحاني را با سلامتي و كسب توفيقات انجام دهند.

از مسئولان محترم عمره‌ دانشجويي تشكر كرده و براي آنان كه اين خدمت بسيار بزرگ و با فضيلت را عهده‌دار شده‌اند، طلب توفيق از درگاه خداوند متعال مي‌نمايم و از همه به‌خصوص از جوانان عزيز عمره‌گزار التماس دعا دارم. والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته».

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها