عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

وزير دفاع آلمان: تا پايان بررسي‌هاي دانشگاه ازعنوان دكتري‌ام صرف نظر مي‌كنم

وزير دفاع آلمان: تا پايان بررسي‌هاي دانشگاه ازعنوان دكتري‌ام صرف نظر مي‌كنم
شنبه 30 بهمن 1389  06:52 ب.ظ

وزير دفاع آلمان در واكنش به اتهامات عليه وي مبني بر سرقت علمي گفت كه تا پايان بررسي‌هاي كامل دانشگاه بايروت از عنوان دكتري صرف نظر مي‌كند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، كارل تئودور تسو گوتنبرگ، وزير دفاع آلمان به عنوان يكي از سياستمداران محبوب آلمان و ستاره كابينه‌ي آنگلا مركل، صدراعظم آلمان ضمن اعتراف به اشتباهات صورت گرفته در رساله‌ي دكتري‌اش اطمينان داد كه غير از چند مورد محدود، بقيه كار رساله‌ي دكتري‌اش نتيجه كار خودش بوده است.

به گزارش خبرگزاري آلمان‌، به گوتنبرگ دو هفته فرصت داده شده است كه به انتقادات وارد شده پاسخ روشن و صريحي بدهد.

گوتنبرگ علاوه براين در واكنش به انتقادات وارد شده در ارتباط با سرقت علمي خود گفت: اگر از طريق رساله‌ي من به كسي آسيب رسيده، بسيار متاسفم.

گوتنبرگ در اولين واكنش به اتهامات درخصوص سرقت علمي در رساله‌ي دكتري‌اش گفت: رساله‌ي دكتري من سرقت علمي نيست. مطمئنا كار من بدون اشتباه و نقص نبوده است، اما در رساله ي من پاره‌اي ازاشكالات وجود دارد كه با تمام وجود متاسفم.

اين وزير 39 ساله افزود: اگراز طريق برخي جملات نادرست و نقل قول‌هايي كه در مجموع 1300 پاورقي و 475 صفحه كارمن آمده است به كسي آسيب رسيده، عميقا متاسفم.

وي گفت كه تا پايان بررسي‌هاي كامل دانشگاه بايروت از عنوان دكتري صرف نظر مي‌كنم.

آنگلا مركل، صدراعظم آلمان نيز ضمن حمايت از گوتنبرگ گفت: دانشگاه بايروت و گوتنبرگ هر دو بايد در آرامش به بررسي انتقادات وارده بپردازند، چرا كه اين مساله مربوط به كار وزير دفاع ما مي‌شود.

علاوه بر اين تني چند از سياستمداران حزب دموكرات مسيحي CDU نيز كه يكي از احزاب ائتلاف دولت است از گوتنبرگ اعلام حمايت كردند.

و لفگانگ شويبله، وزير دارايي آلمان نيز گفت: ‌هرفردي ممكن است زماني مرتكب اشتباه شود.

شوييله گفت كه وي كل رساله دكتري گوتنبرگ را يك بار خوانده است. وي از بزرگنمايي‌هاي رسانه‌اي در ارتباط با كار گوتنبرگ خبر داد.

آنته شاوان، وزير آموزش آلمان نيز به پيش داوري همراه با عجله عليه گوتنبرگ هشدار داد.

علاوه براين در حال حاضر كميسيون كنترل علمي به بررسي كامل رساله‌ي دكتري گوتنبرگ پرداخته است. به اين ترتيب تمام منابع الكترونيكي ذكر شده در اين رساله‌ي دكتري با اصل آن مورد مقايسه قرار مي گيرد. علاوه بر اين اسامي تمام كتب ذكر شده در پاورقي هاي اين رساله نيز با صفحات مربوطه در كتاب‌ها و منابع اصلي مقايسه مي‌شود.

در صورتي كه اين كميسيون در اين رساله اشتباهات فاحشي بيابد در اين صورت رساله به دانشگاه مبدا يعني بايروت برگشت داده مي‌شود.

كارل تئودور تسو گوتنبرگ، فارغ التحصيل دانشگاه بايروت در رشته ي حقوق متهم است كه در رساله‌ي دكتري خود اقدام به نوشتن جملاتي از حداقل 15 نويسنده نموده است بدون آن كه اسامي اين نويسندگان را در پاورقي بياورد و يا به عبارت ديگر ذكرمنبع كند.

قسمت‌هاي مربوطه به كار دكتري گوتنبرگ در اينترنت انتشار يافته است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها