عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

ربات هليكوپتري هوشمند مين‌ياب

ربات هليكوپتري هوشمند مين‌ياب
شنبه 30 بهمن 1389  07:03 ب.ظ

 

ربات هليكوپتري فوق هوشمند مين‌ياب با قابليت موقعيت‌يابي توسط يك مخترع ايراني ساخته شد.
مجتبي كريمي، مخترع ايراني در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعي فارس گفت: ربات هليكوپتري در سطح كوچك با ابعاد 40 در 50 سانتي‌متر طراحي و ساخته شده است.
وي افزود: اين ربات قادر است ارتفاع خود را تنظيم كند كه اين كار را بعد از فشردن كليد Start روي خود در سطح مورد نظر انجام مي‌دهد. اين ربات در يك زمين و مساحتي كه كاربر به آن مي‌دهد شروع به جستجو مي‌كند.
كريمي تصريح كرد: يافتن مين‌ از طريق اين ربات توسط يك سنسور فلزيابي كه زير مين‌هاي به كار رفته در زمين است انجام مي‌شود.
وي گفت: اين ربات سيستم تشخيص دماي محيط نيز دارد و ميزان غلظت هوا و دودهاي شيميايي را تشخيص مي‌دهد.اين سيستم به كمك سنسوري كه روي آن نصب شده مي‌تواند خودش را با شرايط محيط سازگار كند.
كريمي افزود: سيستم ديگري كه اين ربات از آن برخوردار است سيستم موقعيت‌يابي است كه روي آن نصب شده است كه اين سيستم آن با همه سيستم‌هاي كره زمين مطابقت دارد.
وي خاطرنشان كرد: روي ربات يك قطب‌نماي ديجيتالي براي تعيين موقعيت مين‌ها نيز نصب شده است كه ربات به كمك آن هيچ موقع گم نمي‌شود و نيز به علت اينكه ربات روي زمين نيست امكان خطا در آن صفر است.
كريمي گفت: سيستم باتري اين ربات طوري است كه باعث مي‌شود ربات بيش‌ترين بهره را از آن ببرد. اين ربات در مرحله آزمايشگاهي قرار دارد و هنوز به توليد انبوه نرسيده است.
 

behrouz_h

behrouz_h
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1469
محل سکونت : آ.شرقی
دسترسی سریع به انجمن ها