عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

وسيله كمك حركتي براي راه رفتن سالمندان توليد شد

وسيله كمك حركتي براي راه رفتن سالمندان توليد شد
شنبه 30 بهمن 1389  07:07 ب.ظ

 

ناتا طلوعي، مخترع ايراني در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعي فارس گفت: با توجه به بررسي‌هاي انجام شده و نياز سنجي‌هاي صورت پذيرفته، حفظ تعادل در هنگام راه رفتن و تغيير وضعيت در استقلال افراد كم‌توان از اهميت بالايي برخوردار است.
وي افزود: در حال حاضر 3 نوع وسيله كمكي براي حركت افراد سالمند وجود دارد كه عبارتند از عصا، عصاي زير بغل و واكر. ابن محصولات نتوانسته‌اند به نياز گروه هدف پاسخ دهند.
طلوعي تصريح كرد: در حال حاضر عموماً اين افراد براي حركت و تغيير وضعيت از افرادي ديگر مانند پرستار يا اعضاي خانواده براي حفظ تعادل هنگام حركت و تغيير وضعيت در افراد ناتوان طراحي و ساخته شده است.
وي گفت: اين محصول قابليت استفاده در منزل و فضاهاي خارجي را دارد همچنين تاكنون محصولي كه بتواند در راه رفتن و تغيير وضعيت كمك كند مشاهده نشده است و اين محصول از اين جنبه نيز منحصر به فرد است.
اين مخترع خاطرنشان كرد: اين محصول با توجه به مسائل ارگونومي و آنتروپومتري طراحي شده است و كاربر مي‌تواند بنابر نياز خود، آن را تنظيم كند و از آن استفاده كند.
 

behrouz_h

behrouz_h
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1469
محل سکونت : آ.شرقی
دسترسی سریع به انجمن ها