عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

ممانعت از صدور 415 تن کالاي فاقد پروانه استاندارد در مرز بين‌المللي مهران

ممانعت از صدور 415 تن کالاي فاقد پروانه استاندارد در مرز بين‌المللي مهران
شنبه 30 بهمن 1389  07:17 ب.ظ

نماينده اداره کل استاندارد و تحقيقات صنعتي استان ايلام در بازارچه مرزي مهران گفت: از ابتداي سال جاري تاکنون از صدور بيش از 415 تن کالاي بي‌کيفيت و فاقد پروانه کاربرد علامت استاندارد از مرز بين‌المللي مهران به کشور عراق جلوگيري شده است.

جعفر فرهادبيگي در گفت وگو با خبرنگار ايسنا، افزود: عمده اين کالاهاي ممانعت شده آجر، شيشه دوجداره و کابل برق بوده که به دلايلي از جمله نداشتن پروانه استاندارد، کيفيت نامناسب و عدم اعتبار پروانه کاربرد علامت استاندارد جمع‌آوري و از صدور آنها به کشور عراق ممانعت به عمل آمده است.

وي در ادامه اظهار كرد: پس از بازرسي و نظارت کارشناسان نمايندگي استاندارد و تحقيقات صنعتي شهرستان مهران در 11 ماهه سال 1389 ميزان 38 هزار تن کالاي با کيفيت و داراي پروانه کاربرد علامت استاندارد از بازارچه مرزي مهران به کشور عراق صادر شده است که بيشترين مقدار اين صادرات کالاهاي نظير آرد، آجر، سيمان، سنگ آهن، محصولات فلزي، محصولات پلاستيکي و پتو بوده است.

فرهادبيگي تصريح کرد: آزمون و تعيين ماهيت بيش از 200 نمونه کالاي صادراتي از جمله کربنات کلسيم، سنگ آهن، پارافين جامد، انواع نايلون، پليمر و متانول از ديگر اقدامات نمايندگي اداره کل استاندارد و تحقيقات صنعتي استان ايلام در مرز مهران از ابتداي سال جاري تاکنون است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها