عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

65 هزار واحد مسكوني كم ‌دوام و بي‌دوام در استان خراسان شمالی وجود دارد

65 هزار واحد مسكوني كم ‌دوام و بي‌دوام در استان خراسان شمالی وجود دارد
شنبه 30 بهمن 1389  07:18 ب.ظ

مديركل بنياد مسكن انقلاب اسلامي خراسان‌شمالي گفت: 65 هزار واحد مسكوني كم ‌دوام و بي‌دوام در استان وجود دارد.

علي محمدي در گفت وگو با خبرنگار ايسنا، با بيان اينكه بيش از چهارميليون واحد مسكوني كم‌دوام و بي‌دوام در كشور شناسايي شده است، اظهار كرد: هدف دولت اين بود كه50 درصد از اين واحدها را طي برنامه چهارم و پنجم توسعه، مقاوم‌سازي كند.

وي سهم استان از اين تعداد واحد مسكوني را 65 هزار واحد عنوان كرد و ادامه داد: طي اين دو برنامه بايد 32 هزار و 500 واحد از محل طرح ويژه مسکن روستايي در استان مقاوم‌سازي شود؛ اين در حالي است که از تعداد سهميه استان تاكنون براي بيش از 37 هزار واحد با بانك‌هاي عامل، قرارداد منعقد شده است.

محمدي اظهار كرد: از سال 84 تاكنون نيز بيش از 25 هزار واحد مسكوني از محل طرح ويژه مسكن روستايي احداث شده و مورد بهره‌برداري قرار گرفته است.

وي تعداد واحدهاي مسكوني جهت مقاوم‌سازي طي سال جاري را هشت هزار واحد ذكر کرد و گفت: از اين تعداد شش هزار واحد به بانك‌هاي عامل معرفي شده و معرفي مابقي نيز تا پايان اسفندماه انجام مي‌شود.

اين مسوول بيان كرد: از شش هزار واحدمسكوني، چهار هزار واحد با بانك‌هاي عامل قرار داد منعقد كرده‌اند.

وي گفت:هم اکنون براي هر واحد مسكوني 100ميليون ريال تسهيلات به متقاضيان پرداخت مي‌گردد.

محمدي افزود: از سال 84 تاكنون در مجموع يك هزار و 900 ميليارد ريال تسهيلات جهت احداث طرح ويژه مسكن روستايي پرداخت شده است.

وي در ادامه خاطرنشان كرد: از واحدهاي فوق بيش از چهارهزار و 200 واحد مسکوني به مددجويان كميته امداد و بيش از 400 واحد به مددجويان بهزيستي واگذار شده است.

محمدي با اشاره به ميزان برخورداري شهرستان‌ها از اين طرح افزود: شهرستانهاي بجنورد 28 درصد، مانه و سملقان 22درصد، شيروان 16 درصد، اسفراين 14درصد، گرمه و جاجرم 10درصد و فاروج 9 درصد تسهيلات را به خود اختصاص داده‌اند.

وي گفت: طرح وي‍ژه مسكن روستايي با هدف پيشگيري از تخريب مسكن روستايي از حوادث قهري، ترويج مقاوم سازي، توزيع عادلانه اعتبارات بخش مسكن در روستاها و شهرها و تمركز سرمايه‌گذاري دولتي در روستاهاي مستعد انجام مي‌شود.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها