عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

از سوي مديرعامل بانك كشاورزي؛ اركـان اصلـي تاميـن مالـي تشريـح شـد

از سوي مديرعامل بانك كشاورزي؛ اركـان اصلـي تاميـن مالـي تشريـح شـد
شنبه 30 بهمن 1389  07:19 ب.ظ

تامين مالي بودجه دولتي، تسهيلات بانكي، سرمايه مالكان، اوراق بهادار شركتي، نهادهاي مالي بانكي، سرمايه گذاري خارجي و تامين مالي پروژه‌اي از اركان اصلي تامين مالي است.

به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دكتر محمد طالبي ـ مديرعامل بانك كشاورزي ـ در سومين كنفرانس توسعه نظام تامين مالي در ايران اركان اصلي تامين مالي را مورد توجه قرار داد.

وي به نسبت مخارج عمران دولت به GDP اشاره كرد و گفت: اين نسبت در كشورهاي با درآمد بالا 18.6 درصد است كه اين ميزان در ايران 11.2 درصد است. همچنين نسبت سپرده به GDP در ايران 44 درصد و در كشورهاي با درآمد بالا 56 درصد است.

وي با بيان اينكه نسبت سپرده در ايران عدد پاييني است، خاطرنشان كرد: نسبت تسهيلات GDP در ايران 50 درصد و نسبت دارايي نهادهاي غير بانكي به GDP سيزده درصد است.

به گفته طالبي نسبت ارزش بازار سرمايه به GDP در ايران 13 درصد است كه اين ميزان در كشورهاي با درآمد بالا 1.46 درصد است همچنين ايران در نسبت اوراق قرضه شركتي به GDP صفر است در حالي كه اين ميزان در كشورهاي با درآمد بالا 40 درصد است.

وي ادامه داد: نسبت اوراق قرضه دولتي به GDP سه درصد و در كشورهاي با درآمد بالا 42 درصد است علاوه بر اين نسبت سپرده به سپرده داخلي بانك‌ها در ايران 4 درصد و در كشورهاي با درآمد بالا 27 درصد است.

به گفته مديرعامل بانك كشاورزي نسبت منابع تامين مالي هشتگانه به GDP فاصله زيادي دارد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها