عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

جمهوري اسلامي ايران عنصر مهمي در بيداري كشورهاي اسلامي به شمار مي‌رود

جمهوري اسلامي ايران عنصر مهمي در بيداري كشورهاي اسلامي به شمار مي‌رود
شنبه 30 بهمن 1389  07:20 ب.ظ

امام جمعه نجف اشرف بيداري اسلامي در ميان كشورهاي عربي را يك بيداري مردمي توصيف كرد.

سيدصدرالدين قبانچي در حاشيه بيست و چهارمين كنفرانس بين‌المللي وحدت اسلامي در تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سياسي خارجي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، گفت: ما نسبت به بيداري اسلامي كه در منطقه ايجاد شده، نظر مثبتي داريم و اين مساله بي‌شك يك بيداري مردمي است كه به دنبال اعمال فشارها و كشتارهاي متوالي در پي سال‌ها به وقوع پيوست.

وي افزود: به دنبال سرنگوني نظام صدام، دوره يكي ديگر از ديكتاتورها به پايان رسيد. امروز حركت مردم در تونس و مصر پيامدها و تاثيرات ديگري خواهد داشت. معتقديم سياست‌هاي جهاني شروع به آن كرده كه طور ديگري فكر كند.

امام جمعه نجف اشرف با اشاره به نقش رسانه‌ها گفت: امروز رسانه‌ها برخلاف گذشته به نفع ملت‌ها در حركتند در هر حال ديدگاه ما بر آن است كه اين بيداري حركتي درست است و بي‌شك امام خميني (ره) و جمهوري اسلامي ايران عنصر مهمي در اين بيداري به شمار مي‌روند.

وي ادامه داد: رسانه‌ها و شبكه‌هاي ماهواره‌اي غرب در راستاي ضربه زدن به ايران حركت مي‌كنند در صورتي كه اين مكر رسانه‌ها عليه ايران اكنون به نفع ملت‌ها شده است.

قبانچي در پايان گفت: سخنان امام خامنه‌اي خطاب به مصر تعبير صادقي از حمايت ايران در برابر ملت‌ها به دور از قوميت‌ها و مذاهب است كه اين موضع ايران و رهبري حكيم آن در حمايت از ملت‌ها جاي تقدير دارد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها