عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: هر کس حسین را دوست بدارد، خداوند دوستدار اوست. بحارالأنوار، ج43، ص261

جمهوري اسلامي ايران عنصر مهمي در بيداري كشورهاي اسلامي به شمار مي‌رود

جمهوري اسلامي ايران عنصر مهمي در بيداري كشورهاي اسلامي به شمار مي‌رود
شنبه 30 بهمن 1389  07:20 ب.ظ

امام جمعه نجف اشرف بيداري اسلامي در ميان كشورهاي عربي را يك بيداري مردمي توصيف كرد.

سيدصدرالدين قبانچي در حاشيه بيست و چهارمين كنفرانس بين‌المللي وحدت اسلامي در تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سياسي خارجي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، گفت: ما نسبت به بيداري اسلامي كه در منطقه ايجاد شده، نظر مثبتي داريم و اين مساله بي‌شك يك بيداري مردمي است كه به دنبال اعمال فشارها و كشتارهاي متوالي در پي سال‌ها به وقوع پيوست.

وي افزود: به دنبال سرنگوني نظام صدام، دوره يكي ديگر از ديكتاتورها به پايان رسيد. امروز حركت مردم در تونس و مصر پيامدها و تاثيرات ديگري خواهد داشت. معتقديم سياست‌هاي جهاني شروع به آن كرده كه طور ديگري فكر كند.

امام جمعه نجف اشرف با اشاره به نقش رسانه‌ها گفت: امروز رسانه‌ها برخلاف گذشته به نفع ملت‌ها در حركتند در هر حال ديدگاه ما بر آن است كه اين بيداري حركتي درست است و بي‌شك امام خميني (ره) و جمهوري اسلامي ايران عنصر مهمي در اين بيداري به شمار مي‌روند.

وي ادامه داد: رسانه‌ها و شبكه‌هاي ماهواره‌اي غرب در راستاي ضربه زدن به ايران حركت مي‌كنند در صورتي كه اين مكر رسانه‌ها عليه ايران اكنون به نفع ملت‌ها شده است.

قبانچي در پايان گفت: سخنان امام خامنه‌اي خطاب به مصر تعبير صادقي از حمايت ايران در برابر ملت‌ها به دور از قوميت‌ها و مذاهب است كه اين موضع ايران و رهبري حكيم آن در حمايت از ملت‌ها جاي تقدير دارد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها