عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

نمايشگاه منتخب هنر اسلامي در موزه‌ي ملك برگزار مي‌شود

نمايشگاه منتخب هنر اسلامي در موزه‌ي ملك برگزار مي‌شود
شنبه 30 بهمن 1389  07:20 ب.ظ

نمايشگاه منتخب هنر اسلامي با هدف معرفي ظرفيت‌هاي كتابخانه و موزه‌ي ملك و همچنين نگاهي به شاخصه‌ها و ويژگي‌هاي هنر اسلامي در تاريخ هنر ايران برگزار مي‌شود.

به گزارش گروه دريافت خبر ايسنا، اين نمايشگاه در دو بخش طراحي و عرضه مي‌شود كه بخش نخست آن به نمايش منتخبي از اصل آثار هنري موجود در كتابخانه و موزه‌ي ملك اختصاص يافته است. در اين بخش 15 اثر از انواع مختلف قالب‌هاي هنر اسلامي شامل خوش‌نويسي، نگارگري، قلم‌دان و جلد لاكي به‌نمايش گذاشته شده است. اين نمايشگاه در محل نمايشگاه موقت موزه‌ي ملك برپا مي‌شود.

بخش ديگر به بازنشر و تصاوير آثار موجود در مخازن كتابخانه و موزه‌ اختصاص يافته است. در اين بخش، با بهره‌گيري از بزرگ‌نمايي آثار و همچنين توجه به جزييات آثار انتخاب‌شده در كنار متون توضيحي درباره‌ي هنر اسلامي تلاش شده تا نگاه جامعي به هنر اسلامي و بخصوص آنچه در اين زمينه متعلق به كتابخانه و موزه‌ي ملك است، داشته باشد. اين نمايشگاه در محل نگارخانه‌ي ملك به مناسبت زادروز فرخنده حضرت رسول اكرم (صلي‌الله عليه و آله و سلم) برپا و از سوم اسفندماه 1389 تا 15 فروردين‌ماه 1390 براي علاقه‌مندان قابل بازديد است.

همچنين نمايشگاه ديگري با موضوع كتاب‌هاي مرتبط با حضرت رسول اكرم (صلي‌الله عليه و آله و سلم) با در نظر گرفتن ظرفيت‌هاي اين موضوع نزد پژوهشگران و نويسندگان برپا خواهد شد. نمايشگاه مجموعه كتب موجود در كتابخانه‌ي ملك كه فهرست كامل آن در كتاب‌شناسي با نام «رسول رحمت» همزمان با ميلاد فرخنده‌ي آن حضرت منتشر مي‌شود، شامل 16 كتاب از قديمي‌ترين نسخ خطي، چاپي و چاپ سنگي به زبان‌هاي گوناگون مانند فارسي، عربي، انگليسي و فرانسه است. اين نمايشگاه تا 15 اسفندماه 1389 براي علاقه‌مندان قابل بازديد است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها