عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

رييس تجمع علماي مسلمان در لبنان: امروز جهان اسلام از نبود رهبري واحد رنج مي‌برد

رييس تجمع علماي مسلمان در لبنان: امروز جهان اسلام از نبود رهبري واحد رنج مي‌برد
شنبه 30 بهمن 1389  07:21 ب.ظ

رييس تجمع علماي مسلمان در لبنان با اشاره به مهم‌ترين مشكل جهان اسلام گفت: جهان اسلام نياز به رهبري واحد دارد كه اين همان اعتقاد به ولايت فقيه و رهبري امت اسلامي است كه در ايران اجرا مي‌شود.

به گزارش خبرنگار دين و معارف اسلامي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) شيخ احمد الزين طي سخناني در بيست و چهارمين كنفرانس بين‌المللي وحدت اسلامي با اشاره به اين‌كه با توجه به شرايط منطقه، اين كنفرانس داراي جايگاه بسيار ارزشمندي است، گفت: امروز جهان اسلام با وجود بيش از يك ميليارد مسلمان از نبود رهبري واحد رنج مي‌برد و با اين‌كه فرياد قدس شريف را مي‌شنود پاسخي به آن داده نمي‌شود.

وي خاطرنشان كرد: امروز اين تظاهرات و راهپيمايي‌ها در برخي از كشورهاي اسلامي گامي در راه نجات و آزادي است و ما از علماي اسلام مي‌خواهيم كه مستقل باشند و خود را از بندهاي دولتي و حكومتي آزاد كنند و در مساجد و مراكز، حكم شرعي كه از قرآن و سنت اخذ مي‌شود را صادر كنند.

رييس تجمع علماي مسلمان در لبنان افزود: ما نياز داريم به مسائل واقعي قرن بيست و يكم برگرديم و ببينيم حكم شرعي برگرفته از قرآن و سنت چه مي‌گويد و بايد بدانيم كه هيچ خيري در تحرك ما نيست، مگر اين‌كه ملتزم به احكام و اصول اسلامي باشيم.

الزين تصريح كرد: ما به ولايت فقيه و رهبري امت اسلام كه در ايران اجرا مي‌شود و همگان را به حمايت از فلسطين دعوت مي‌كند اعتقاد داريم و مي‌بينيم كه امام خميني و مقام معظم رهبري چه سياستي در مقابله با رژيم صهيونيستي دارند.

وي ادامه داد: من به عنوان قاضي مذهب حنفي در برابر اين رهبري شهادت مي‌دهم و تبعيت خود را اعلام مي‌كنم.

اين انديشمند لبناني خاطرنشان كرد: آمريكا، رژيم صهيونيستي و غرب تلاش مي‌كنند در عراق، لبنان و جاهاي ديگر فتنه‌هاي مذهبي بين شيعه و سني به وجود آورند اما ما اعلام مي‌كنيم وظيفه‌ي ماست كه وحدت اسلامي را محقق سازيم.

رييس تجمع علماي مسلمان در لبنان درپايان از آيت‌الله تسخيري و مسوولان برگزاركننده‌ي اين كنفرانس، رهبران اسلامي درخواست كرد كه براي وحدت امت اسلامي بيش از پيش تلاش كنند و پروژه‌اي عملي براي آن تعريف كنند و كميته‌هاي اختصاصي براي بررسي اين پروژه تشكيل دهند تا بتوانيم گام‌هاي عملي نخست را براي انديشه‌هاي فكري و تبديل آنها به گام‌هاي عملي برداريم.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها