عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

دبيركل رابطه دانشگاه‌هاي اسلامي: كنفرانس وحدت آينده بايد حول وحدت جوانان امت اسلامي برگزار شود

دبيركل رابطه دانشگاه‌هاي اسلامي: كنفرانس وحدت آينده بايد حول وحدت جوانان امت اسلامي برگزار شود
شنبه 30 بهمن 1389  07:21 ب.ظ

نايب رييس سابق دانشگاه الاظهر مصر با بيان اين‌كه انقلاب ايران الگوبخش انقلاب مردم بود، گفت: تشابه بين انقلاب ايران و مصر، اصرار بر برچيده شدن استبداد و ظلم است.

به گزارش خبرنگار دين و معارف اسلامي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) جعفر عبدالسلام طي سخناني در بيست و چهارمين كنفرانس بين‌المللي وحدت اسلامي با اشاره به پيام‌هايي كه باعث شد ملت‌هاي مصر و تونس گردهم آيند، افزود: بهترين مطلب سخن مقام معظم رهبري بود كه فرمودند اين خيزش اسلامي است كه در ميدان تحرير شاهد هستيم و امروز همه‌ي نمازها در ميدان تحرير به جماعت اقامه مي‌شود كه نشان از وحدت است.

دبيركل رابطه دانشگاه‌هاي اسلامي تصريح كرد: ما مواضع بسيار مهمي را از جمهوري اسلامي ايران دريافت كرديم و اكنون مي‌بينيم چگونه ملت مصر براي سرنگوني يك ديكتاتور اقدام كرده است و هيچ چيز نمي‌تواند مانع راه اين ملت شود.

عبدالسلام با اشاره به نقش جوانان در پيروزي انقلاب ايران و انقلاب مصر، تصريح كرد: نبايد اين نقش را ناديده بگيريم كه جوانان با شور انقلابي خود، انقلاب مصر را ايجاد كردند و اين همان درسي بود كه از جوانان ملت ايران آموخته بودند.

اين استاد دانشگاه الازهر مصر افزود: بهتر بود در اين اجلاس تعدادي از جوانان نيز باشند و از آنها نيز براي اظهارنظر در چنين كنفرانسي دعوت مي‌شد.

وي تاكيد كرد: ما از جوانان ملت ايران انتظار داريم تا كمك كنند بتوانيم جوانان مصري و ايراني را گردهم آوريم و به نظر من كنفرانس وحدت آينده بايد بر حول وحدت جوانان امت اسلامي برگزار شود.

عبدالسلام با تاكيد بر اين‌كه انقلاب ايران تاثير خود را بر ملت مصر گذاشته است و در آينده همكاري‌هاي مستحكم را بين طرفين خواهانيم، اظهار اميدواري كرد، مصر نقش بسيار مهم و موثري در جهان اسلام ايفا كند.

اين متفكر و انديشمند مصري در ادامه با اشاره به اين‌كه دولت‌ها بايد به امور اقتصادي مردم توجه كنند، گفت: بايد از اين‌كه ثروت در دست گروه خاصي باشد مبارزه كنيم؛ چراكه در مصر نيز كساني كه ثروت‌ها را در دست داشتند مشكلات را به وجود آوردند و ديديم خيزش جوانان چه نتايجي به دنبال داشت. جوانان انديشه‌ي درستي داشتند و مي‌خواستند تغييرات ريشه‌اي انجام دهند و شما خواهيد ديد كه نتايج اين انقلاب همه را شگفت‌زده خواهد كرد.

وي با بيان اين‌كه حاكمان كشورهاي اسلامي بايد به بحث دموكراسي و حقوق توجه كنند، گفت: حاكمان خيال مي‌كنند مي‌توانند حقوق ملت‌ها را مصادره كنند؛ در حالي كه بايد دموكراسي و حقوق بشر را در كشورهاي اسلامي آموزش دهيم و اين انقلاب مصر تجربه‌اي است كه مي‌تواند در ساير كشورهاي اسلامي تكرار شود.

دبيركل رابطه دانشگاه‌هاي اسلامي هم‌چنين از مواضع جمهوري اسلامي ايران در قبال تحولات مصر تشكر كرد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها