عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

رييس دادگستري فريدونکنار اعلام كرد: دعاوي خانوادگي، سرقت و مواد مخدر بيشترين پرونده‌ها در سال 89

رييس دادگستري فريدونکنار اعلام كرد: دعاوي خانوادگي، سرقت و مواد مخدر بيشترين پرونده‌ها در سال 89
شنبه 30 بهمن 1389  07:22 ب.ظ

رييس دادگستري شهرستان فريدونکنار از توابع استان مازندران، بيشترين پرونده‌هاي حقوقي اين حوزه قضايي در سال 89 را مربوط به مطالبه وجه و دعاوي خانوادگي و در بخش کيفري مربوط به سرقت و مواد مخدر عنوان كرد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، قاسم کرماني خليلي اظهاركرد: دادگاه عمومي بخش در سال 1376 با يک شعبه آغاز به کار كرد که به تدريج تا مرداد سال 1389 به چهار شعبه تبديل شد و پس از ارتقا در تقسيمات کشوري و ضرورت قانون به استقرار دادسراي عمومي و انقلاب در اين حوزه قضايي، دادگاه عمومي بخش به دادگستري شهرستان تبديل و دادسراي عمومي وانقلاب در شهرستان فريدونکنار نيز در مرداد سال 89 شروع به فعاليت كرد.

وي افزود: در 10ماهه سال جاري تعداد 3487 فقره پرونده وارد دادگستري اين شهرستان شده که از اين تعداد 3607 پرونده مختومه شد.

رييس دادگستري فريدونكنار ادامه داد: اين امر بيانگر اين است که علاوه بر رسيدگي به پرونده‌هاي وارده در سال 89، قريب به 120 فقره پرونده از موجودي سال‌هاي گذشته نيز کاهش يافته و دادگستري فريدونکنار يکي از حوزه‌هايي است که حدودا 90 درصد پرونده‌هاي سال 88 را مورد رسيدگي قرار داده است.

كرماني خليلي خاطرنشان كرد: در حال حاضر مجموع موجودي دو شعبه حقوقي و کيفري اين شهرستان حدودا 440 فقره پرونده است که تلاش مي‌شود در پايان سال 89 اين رقم نيز کاهش يابد. اين تعداد بيانگر عملکرد خوب مجموعه همکاران قضايي و اداري اين شهرستان بوده است.

رييس حوزه قضايي فريدونكنار گفت: بر مبناي تعداد پرونده‌هاي وارده در سال 89 بيشترين پرونده‌هاي حقوقي مربوط به مطالبه وجه و دعاوي خانوادگي مربوط طلاق و مهريه و در بخش کيفري مربوط به سرقت و مواد مخدر بوده است.

كرماني خليلي اضافه کرد: متوسط زمان رسيدگي به پرونده‌ها در دادگستري فريدونکنار 65 روز است که اين ميزان در سالهاي گذشته تقريبا دو برابر بوده اما در سال 88 و 89 به‌نحو چشمگيري کاهش يافته است.

وي در مورد شوراي حل اختلاف اين شهرستان نيز اظهار كرد: شوراي حل اختلاف شهرستان فريدونکنار داراي 23 واحد است که ورودي پرونده از ابتداي سال جاري تا کنون 3734 فقره پرونده بوده و از اين تعداد 3682 فقره پرونده مختومه شده است.

رييس دادگستري فريدونكنار همچنين به اجراي دستورالعمل مربوط به طرح ساماندهي واحدهاي شوراي حل اختلاف اين شهرستان اشاره کرد و افزود: با همت همه همکاران قضايي و اداري در آينده نزديک شاهد تسريع در انجام رسيدگي و وظايف محوله و ارائه مطلوب خدمات قضايي به شهروندان خواهيم بود.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها