عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

مفتي كل بوسني و هرزگوين: از كمك‌هاي ايران در پشتيباني از اسلام و مسلمانان تشكر مي‌كنيم

مفتي كل بوسني و هرزگوين: از كمك‌هاي ايران در پشتيباني از اسلام و مسلمانان تشكر مي‌كنيم
شنبه 30 بهمن 1389  07:27 ب.ظ

مفتي كل بوسني و هرزگوين از كمك‌هاي ايران در پشتيباني از اسلام و مسلمانان تقدير كرد.

به گزارش خبرنگار دين و معارف اسلامي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، مصطفي سريچ در سخناني در بيست و چهارمين كنفرانس بين‌المللي وحدت اسلامي گفت: از كمك‌هاي ايران در پشتيباني از اسلام و مسلمانان كمال تشكر را داريم. ما ايران و مردم ايران را فراموش نمي‌كنيم.

وي ادامه داد: در اين روزهاي تاريخي در مصر صفحه جديدي گشوده شده است و همانطور كه امام علي(ع) فرمودند ملك و مملكت با كفر مي‌ماند اما با ظلم هرگز. اين وظيفه ماست كه از ملت مصر و جوانان آن حمايت كنيم.

وي گفت: اميدواريم كه ديگر كشورها از ملت مصر الگو بگيرند و پيام صلح‌آميز آن را فرا بگيرند. ما خود را به پيگيري تاريخ و فرهنگ‌مان ملزم مي‌دانيم و معتقديم مي‌توانيم سرنوشت خود را تغيير داده و براي همگان الگو باشيم.

مفتي بوسني با اشاره به اينكه براي دستيابي به وحدت تلاش خواهيم كرد، گفت: در اينجا اين سوال مطرح است كه آيا مساله وحدت، مساله و مشكل امت‌هاي اسلامي است يا مشكل دانشمندان. امت‌هاي اسلامي با هم متحد‌ند اما مشكل در بين دانشمندان اسلامي است ولي چگونه مي‌توان اين مساله را حل كرد. ما يك كتاب و يك پيامبر داريم، اختلافي در اين باره وجود ندارد. امروز اختلاف ميان ما اختلاف در سياست‌ها، نقطه نظرات و ديدگاه‌هاي‌مان است.

وي درپايان از مسلمانان و انديشمندان ايراني خواست تا هر يك به وظايف خود عمل كرده و در كنار هم باشند و بكوشند تا سياست‌هايشان را به هم نزديك كنند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها