عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

جشنواره فروش فرش دستباف در عمارت مفخم بجنورد برگزار مي‌شود

جشنواره فروش فرش دستباف در عمارت مفخم بجنورد برگزار مي‌شود
شنبه 30 بهمن 1389  07:29 ب.ظ

مسوول فرش سازمان بازرگاني خراسان شمالي گفت: جشنواره فروش فرش دستباف از پنجم اسفندماه سال جاري به مدت يك ماه در محل عمارت مفخم بجنورد برگزار مي‌شود.

مجتبي مهرآبادي در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا افزود: اين جشنواره در 14 استان كشور به صورت همزمان با شعار هر فروشگاه يك نمايشگاه برگزار مي‌شود.

وي هدف از برگزاري اين جشنواره را يادآوري فرش دستباف در بين افراد ذكر كرد و ادامه داد: متاسفانه استفاده از اين محصول به علت تغيير در شيوه دكوراسيون منازل و يا به كارگيري كف پوش‌ها به دست فراموشي سپرده شده است.

مهرآبادي با بيان اين كه 40 درصد از فروش فرش دستباف در داخل كشور انجام مي‌شود اين در حاليست كه فروشندگان فرش از اين امر مهم غافل هستند اظهار كرد: ايجاد انگيزه در راستاي تحول و جلوگيري از ركود بازار فرش يكي ديگر از اهداف اين جشنواره در اين استان و استان‌هاي ديگر است.

وي توضيح داد: با توجه به تخصصي بودن اين محصول و بحث كيفيت، بافت، رنگ و طرح بكار برده شده در آنها، اطمينان خاطر در برخي از افراد به علت تقلبي بودن فرش‌ها و يا ناكافي بودن اطلاعات اين افراد براي خريد اين محصول وجود نداشته كه برگزاري اين جشنواره و با تبليغاتي كه انجام مي‌دهد اين شبهه را مرتفع مي‌كند.

اين مسوول تصريح كرد: با برگزاري اين جشنواره فضاي مطمئن فكري براي مصرف كننده نهايي به وجود مي آيد.

وي با اشاره به اين كه تعداد انگشت شماري از فرش فروشي‌هاي اين استان در حال تعطيل شدن بود، گفت: اين جشنواره تبليغ بسيار خوبي براي اين فروشگاه‌ها است.

مسوول فرش سازمان بازرگاني خراسان شمالي با اشاره به اين كه پيش بيني مي‌شود 35 واحد فعال در عرصه فرش دست باف در اين جشنواره شركت كنند افزود: از اين تعداد 15 واحد فرش فروشي که داراي پروانه كسب هستند شركت مي‌كنند.

وي همچنين خاطرنشان کرد: به خريداران فرش از اين جشنواره به قيد قرعه جوايزي اهدا خواهد شد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها