عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تحقق اهداف و ارائه خدمات مناسب به بيمه‌شدگان، نيازمند تدوين برنامه عملياتي است

تحقق اهداف و ارائه خدمات مناسب به بيمه‌شدگان، نيازمند تدوين برنامه عملياتي است
شنبه 30 بهمن 1389  07:29 ب.ظ

مديرعامل صندوق تأمين اجتماعي از تدوين برنامه عملياتي اين صندوق بر اساس اسناد و قوانين بالادستي و تكاليف هيأت امناء و هيأت مديره صندوق تأمين‌اجتماعي خبر داد و گفت: تحقق اهداف صندوق تأمين اجتماعي و ارائه خدمات مناسب به بيمه‌شدگان نيازمند تدوين برنامه عملياتي واقع‌بينانه و قابل ارزيابي است.

به گزارش سرويس «اجتماعي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دكتر رحمت الله حافظي در نشست نقد و بررسي اهداف عملياتي صندوق تأمين‌ اجتماعي در سال 90، بهترين راه براي پيشرفت و ارتقاء جايگاه تأمين‌اجتماعي را برنامه‌ريزي صحيح و هماهنگي حوزه‌هاي مختلف براي تحقق اهداف تعيين شده عنوان كرد و ياد آور شد: با اين روش اهداف سازماني براساس سلايق مديران تغيير نمي‌كند و مي‌توان انتظار داشت كه در هر حوزه با گذشت زمان تعيين‌شده، به نتايج مشخصي برسيم.

وي تصريح كرد: اختصاص بودجه سال آينده به هر حوزه براساس ميزان پيشرفت صورت گرفته و تحقق اهداف برنامه‌هاي عملياتي است و در هر حوزه مديريتي بايد شاخص‌هايي براي ارزيابي ميزان پيشرفت و تحقق برنامه داشته باشيم و براساس اين شاخص‌ها در طول سال بتوانيم ميزان موفقيت در اجراي برنامه‌ها را ارزيابي كنيم.

مديرعامل صندوق تأمين اجتماعي جلوگيري از تداخل مسئوليت‌ها و انجام كارهاي موازي را از نتايج برنامه‌ريزي و تعيين اهداف عملياتي برشمرد و ادامه داد: با تعيين نقاط هدف در طول سال مي توانيم ارزيابي دقيقي از ميزان پيشرفت در برنامه‌ها داشته باشيم و از روزمره‌گي و موازي كاري نيز پرهيز خواهد شد.

دكتر حافظي ارائه برنامه‌هاي منطقي و قابل تحقق را نيازمند آگاهي مناسب از نقاط قوت و ضعف دانست و خاطر نشان كرد: با تداوم روند برنامه‌ريزي و نظارت بر اجراي مناسب برنامه‌ها، زمينه براي كاهش نقاط ضعف و برطرف شدن مشكلات فراهم مي‌شود.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها