عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تمركز بر روي اصول قرآني موجب ايجاد وحدت مي‌شود‌

تمركز بر روي اصول قرآني موجب ايجاد وحدت مي‌شود‌
شنبه 30 بهمن 1389  07:53 ب.ظ

مدير بنياد قرآن استان همدان:
تمركز بر روي اصول قرآني موجب ايجاد وحدت مي‌شود‌

خبرگزاري فارس: مدير بنياد قرآن استان همدان گفت: تمركز بر روي اصول قرآني موجب ايجاد وحدت در جامعه مي‌شود.

جواد صديق امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با توجه به قرار گرفتن در هفته وحدت اظهار داشت: استكبار جهاني به خاطر تسلط بر كشورهاي اسلامي تلاش مي‌كند تا تخم نفاق و اختلاف را در بين مسلمانان پراكنده كند.
وي افزود: اين در حالي است كه بزرگان اسلام همواره حمايت كننده وحدت در جامعه اسلامي بوده‌اند و مي‌دانستند هر اختلافي بين شيعه و سني مي‌تواند عامل شكست جامعه و عقب‌ماندگي آن باشد.
مدير بنياد قرآن استان همدان با اشاره به اقدامات حضرت امير(ع) در حفظ وحدت جامعه خاطرنشان كرد: حضرت علي(ع) به خاطر وحدت مسلمانان و حفظ جامعه نوپاي اسلامي از خسران، 25 سال سكوت مي‌كند و خلافت را به خلفايي كه حقي در ولايت نداشتند واگذار كرد.
وي بيان داشت: كشورهاي استعمارگر با ايجاد اختلاف در بين شيعه و سني توانستند كشور بزرگ عثماني را تكه ‌تكه كرده و به قول دكتر شريعتي هر قسمت از حكومت عثماني يك لقمه شد براي بلعيدن، لذا هفته وحدت به ما بيداري داده و در ما هشياري ايجاد مي‌كند.
صديق ادامه داد: مردم ايران بايد با بصيرت و عزت نفس تلاش كنند تا تحت تسلط توطئه استعمارگران قرار نگيرند و بتوانيم جامعه اسلامي را با سربلندي و سرافرازي به جايگاه اصلي رشد و تعالي خود برسانيم.
وي تصريح كرد: مسلماً هفته وحدت يك امر ضروري، لازم و تأكيد شده قرآني است و هر چه جامعه اسلامي گرفتار تفرقه شود به همان اندازه ميزان تسلط دشمن بيشتر مي‌شود و اين در حالي است كه ما با اهل سنت اصول مشتركي چون توحيد، نبوت، قبله و كتاب آسماني واحد داريم.
مدير بنياد قرآن استان همدان افزود: اگر روي اصولي كه قرآن تأكيد مي‌كند تمركز كنيم روز به روز به هم نزديك‌تر شده و از بروز اختلافات جلوگيري مي‌شود.
وي در پايان گفت: دشمن در تلاش است تا با پيدا كردن نقاط اختلاف بين شيعه و سني تفرقه ايجاد كند ولي رهبران ما بيدار هستند و با تدبير و اتكاي به كتاب قرآن و حكومت اسلامي توانسته‌اند در مقابل دسيسه‌هاي دشمن ايستادگي كرده و از ايجاد فتنه بين شيعه و سني جلوگيري كرده‌اند.
انتهاي پيام/غ20/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها