عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

فرهنگ ‌در دولت نهم و دهم رشد 25 درصدي دارد‌

فرهنگ ‌در دولت نهم و دهم رشد 25 درصدي دارد‌
شنبه 30 بهمن 1389  07:54 ب.ظ

مديركل فرهنگ و ارشاد خراسان جنوبي:
فرهنگ ‌در دولت نهم و دهم رشد 25 درصدي دارد‌

خبرگزاري فارس: مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي خراسان جنوبي گفت: در دولت نهم ‌به ويژه دولت دهم توجه ويژه‌اي به فرهنگ و هنر شده كه شاهد رشد 25 درصدي هنر هستيم.

به گزارش خبرگزاري فارس از قاين، محمد مطهري‌فر جمعه شب در مراسم اختتاميه نخستين جشنواره موسيقي سنتي جوان با بيان اينكه مهم‌ترين اصل براي جاودانه شدن يك هنر ميزان نزديك كردن انسان به خدا توسط آن هنر است اظهار داشت: اصل ديگري كه به هنر ارزش مي‌دهد پرداختن به انقلاب و رشادت‌هاي انقلاب است و به همه ثابت شده كه انقلاب ما يك انقلاب محض بود و فرهنگ در آن حرف نخست بوده است.
وي تصريح كرد: 32 سال از عمر انقلاب گذشته و انقلاب شاهد ناملايمات و فراز و نشيب‌هاي زيادي بوده كه جريان فتنه و جنگ نرم دو مقوله‌اي است كه بايد در هنر به آن پرداخته شود.
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي خراسان جنوبي با بيان اينكه اصل ديگري كه به هنر ارزش و قرب مي‌دهد خودباوري هنرمند در تمام زمينه‌ها است، گفت: در زماني هنر ما، هنر استعماري و وارداتي بود اما امروز هنرمندان به اين خودباوري رسيده‌اند و نه تنها خود را باور كرده‌اند كه موجب رسيدن هنر به خارج از مرزهاي كشور نيز شده‌اند.
مطهري‌فر ادامه داد: استقلال هنر و هنرمند نيز سومين اصل براي جاودانه بودن هنر است و براي اين امر بايد از هرگونه الگوگيري از هنرهاي غربي بپرهيزيم زيرا هنر خاص مشرق زمين است.
وي افزود: آخرين اصل براي ارزش دادن به هنر، توجه به فرهنگ و هنر اسلامي است زيرا هنر ضدارزش و ضد دين در جامعه جايگاه و دوامي ندارد.
مطهري‌فر تصريح كرد: شهرستان قاين با 150 هزار نفر جمعيت و دومين شهر بزرگ استان نقش بسزايي در زمينه‌هاي هنري استان داشته و خراسان جنوبي سرشار از استعدادهايي است كه بايد با بها دادن به آن شاهد رشد و شكوفايي هرچه بيشتر فرهنگ و هنر در استان شويم.
انتهاي پيام/غ20/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها