عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

آموزش شهروندي مهم‌ترين اولويت در ارتقاي فرهنگي شهروندان است‌

آموزش شهروندي مهم‌ترين اولويت در ارتقاي فرهنگي شهروندان است‌
شنبه 30 بهمن 1389  07:56 ب.ظ

مدير سازمان رفاهي كاشان:
آموزش شهروندي مهم‌ترين اولويت در ارتقاي فرهنگي شهروندان است‌

خبرگزاري فارس: مديرعامل سازمان رفاهي تفريحي شهرداري كاشان آموزش شهروندي و اصول شهرنشيني را مهم‌ترين اولويت در ارتقاي فرهنگي شهروندان دانست.

به گزارش خبرگزاري فارس از كاشان مهدي نادعلي صبح امروز در نشست آموزش شهروندي اين شهرستان گفت: بر اساس اساسنامه سازمان رفاهي تفريحي آموزش شهروندي يكي از وظايف تعريف شده براي اين سازمان است كه با توجه به نقش اين موضوع در ارتقاي سطح فرهنگي و اجتماعي شهروندان به عنوان يك اولويت به آن پرداخته مي‌شود.
وي افزود: به منظور تحقق اين امر كارگروه‌هاي مختلف فرهنگي، اجتماعي و هنري تشكيل شده تا بحث مقوله آموزش در تمام برنامه‌ها مورد توجه جدي قرار گيرد.
وي نصب پيام‌هاي مختلف آموزش در قالب استند و بنر در سطح شهر، چاپ جزوه‌هاي آموزشي، اجراي برنامه و همايش‌هاي مختلف از جمله جشنواره كودك و نوجوان، بينال نقاشي و ترافيك را از جمله اقدامات صورت گرفته توسط سازمان رفاهي تفريحي كاشان در اين راستاي برشمرد.
وي از شهروندي به معناي مشاركت يادآور شد: از اهداف آموزش شهروندي آشنايي شهروندان با حقوق خود و ديگران به منظور تقويت احساس تعلق در آنها و دخالت دادن آنها در امور و فعاليت‌هاي مختلف شهري است كه در صورت تحقق خروجي برنامه‌ها و فعاليت‌ها در حوزه‌هاي مختلف از بهره‌وري مطلوب‌تري برخوردار است.
مدير خانه فرهنگ سلامت كاشان نيز در اين نشست گفت: حضور اجتماعي شهروندان در جامعه مستلزم ايجاد باور عمومي در شهروندان مبني بر دخالت خواست آنها در تصميم‌گيري شهري است.
حميدرضا جوشقاني گفت: جامعه دانش‌آموزي به عنوان يك جامعه منسجم و با قدرت فراگيري بسيار و تاثيري كه در خانواده‌ها دارند جامعه هدف مناسبي براي ترويج آموزش‌هاي شهروندي هستند.
وي در اين راستا انتشار پيام‌هاي مهم در مورد آموزش شهروندي و سلامت اجتماعي از طريق زنگ شهروندي، اجراي نمايش، مسابقه و طراحي بازي‌هاي فكري و تهيه و توزيع بسته‌هاي آموزشي در بين جامعه هدف دانش‌آموزي را پيشنهاد كرد.
جوشقاني از ساخت و پخش تيزرهاي آموزشي شهروندي و اكران در تلويزيون‌هاي شهري و سينماي كاشان و اختصاص سانسي در هفته به اين امر، چاپ و توزيع كتابچه‌هاي آموزشي با موضوعات مختلف آموزش شهروندي و برگزاري كارگاه‌هاي آشنايي با حقوق شهروندي به عنوان ديگر برنامه‌هاي موثر و قابل اجرا د ر اين زمينه نام برد.
انتهاي پيام/غ20/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها