عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

آموزش شهروندي مهم‌ترين اولويت در ارتقاي فرهنگي شهروندان است‌

آموزش شهروندي مهم‌ترين اولويت در ارتقاي فرهنگي شهروندان است‌
شنبه 30 بهمن 1389  07:56 ب.ظ

مدير سازمان رفاهي كاشان:
آموزش شهروندي مهم‌ترين اولويت در ارتقاي فرهنگي شهروندان است‌

خبرگزاري فارس: مديرعامل سازمان رفاهي تفريحي شهرداري كاشان آموزش شهروندي و اصول شهرنشيني را مهم‌ترين اولويت در ارتقاي فرهنگي شهروندان دانست.

به گزارش خبرگزاري فارس از كاشان مهدي نادعلي صبح امروز در نشست آموزش شهروندي اين شهرستان گفت: بر اساس اساسنامه سازمان رفاهي تفريحي آموزش شهروندي يكي از وظايف تعريف شده براي اين سازمان است كه با توجه به نقش اين موضوع در ارتقاي سطح فرهنگي و اجتماعي شهروندان به عنوان يك اولويت به آن پرداخته مي‌شود.
وي افزود: به منظور تحقق اين امر كارگروه‌هاي مختلف فرهنگي، اجتماعي و هنري تشكيل شده تا بحث مقوله آموزش در تمام برنامه‌ها مورد توجه جدي قرار گيرد.
وي نصب پيام‌هاي مختلف آموزش در قالب استند و بنر در سطح شهر، چاپ جزوه‌هاي آموزشي، اجراي برنامه و همايش‌هاي مختلف از جمله جشنواره كودك و نوجوان، بينال نقاشي و ترافيك را از جمله اقدامات صورت گرفته توسط سازمان رفاهي تفريحي كاشان در اين راستاي برشمرد.
وي از شهروندي به معناي مشاركت يادآور شد: از اهداف آموزش شهروندي آشنايي شهروندان با حقوق خود و ديگران به منظور تقويت احساس تعلق در آنها و دخالت دادن آنها در امور و فعاليت‌هاي مختلف شهري است كه در صورت تحقق خروجي برنامه‌ها و فعاليت‌ها در حوزه‌هاي مختلف از بهره‌وري مطلوب‌تري برخوردار است.
مدير خانه فرهنگ سلامت كاشان نيز در اين نشست گفت: حضور اجتماعي شهروندان در جامعه مستلزم ايجاد باور عمومي در شهروندان مبني بر دخالت خواست آنها در تصميم‌گيري شهري است.
حميدرضا جوشقاني گفت: جامعه دانش‌آموزي به عنوان يك جامعه منسجم و با قدرت فراگيري بسيار و تاثيري كه در خانواده‌ها دارند جامعه هدف مناسبي براي ترويج آموزش‌هاي شهروندي هستند.
وي در اين راستا انتشار پيام‌هاي مهم در مورد آموزش شهروندي و سلامت اجتماعي از طريق زنگ شهروندي، اجراي نمايش، مسابقه و طراحي بازي‌هاي فكري و تهيه و توزيع بسته‌هاي آموزشي در بين جامعه هدف دانش‌آموزي را پيشنهاد كرد.
جوشقاني از ساخت و پخش تيزرهاي آموزشي شهروندي و اكران در تلويزيون‌هاي شهري و سينماي كاشان و اختصاص سانسي در هفته به اين امر، چاپ و توزيع كتابچه‌هاي آموزشي با موضوعات مختلف آموزش شهروندي و برگزاري كارگاه‌هاي آشنايي با حقوق شهروندي به عنوان ديگر برنامه‌هاي موثر و قابل اجرا د ر اين زمينه نام برد.
انتهاي پيام/غ20/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها