عضویت العربیة English
امام على علیه‌ السلام: حسادت جز زیان و خشمی که موجب سستی قلبت و بیماری بدنت می‌شود، ثمری ندارد. بحارالانوار، ج70، ص256

بيانيه مجمع جهاني اهل بيت(ع) درباره خيزش مردم بحرين

بيانيه مجمع جهاني اهل بيت(ع) درباره خيزش مردم بحرين
شنبه 30 بهمن 1389  08:16 ب.ظ

در پي حمله شديد به تجمعات مسالمت‏آميز مردم شريف بحرين و شهادت عده‏اي از مردم اين کشور، مجمع جهاني اهل‏بيت(ع) بيانيه مهمي صادر کرد.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، متن اين بيانيه به شرح زير است:

بسم الله الرحمن الرحيم

"ولا تحسَبَنَّ اللّهَ غافلاً عَمَّا يَعمَلُ الظَّالمُونَ إِنَّما يُؤخِّرُهُم ليَوم تشخَصُ فيه الأبصار"

در شرايطي که امواج بيداري اسلامي و عدالت‏خواهي، کشورهاي منطقه را فرا گرفته است و پس از آنکه ملت‌هاي تونس و مصر توانستند با برگزاري راهپيمايي و تجمعات، ديکتاتوري‌هاي وابسته به غرب را سرنگون کنند، مردم کشورهاي ديگر اسلامي نيز براي احقاق حقوق از دست ‏رفته خود آغاز به برگزاري تجمعات کردند که حق طبيعي هر شهروند در کشورهاي آزاد و دموکراتيک است.

اين موج آزادي‏خواهي اينک به ساحل بحرين رسيده است؛ با اين تفاوت که مردم بحرين بر خلاف مردم مصر به دنبال اسقاط نظام حاکم بر کشور خود نبودند، بلکه با برگزاري راهپيمايي‏هاي کاملاً مسالمت آميز، درخواست داشتند برنامه اصلاحاتي که از چند سال پيش از سوي هيأت حاکمه وعده داده شده است انجام پذيرد.

اما در کمال تعجب و تأسف، مطالبات مسالمت‏آميز مردم شريف بحرين با بدترين وجه ممکن پاسخ داده شد. شهادت دو تن از جوانان اين کشور در روزهاي گذشته و سپس حمله وحشيانه به متحصنان ميدان لؤلؤة در بامداد امروز که منجر به شهادت تعداد بيشتري از مردم اين کشور شد، موجب حيرت جهانيان و نگراني شديد علاقمندان به سرنوشت کشور و مردم بحرين گرديده است.

با توجه به عمق اين فاجعه، مجمع جهاني اهل‏بيت(ع) به عنوان يک نهاد بين‏المللي و غيردولتي که صدها تن از نخبگان پيرو اهل‏بيت(ع) در آن عضويت دارند، توجه جهانيان را به نکات زير جلب مي‏نمايد:

1. سال‏هاست که کشورهاي غربي دم از دموکراسي، حقوق بشر و آزادي مي‏زنند و از اين مفاهيم انساني، حربه‏اي براي سرکوب آزاديخواهان واقعي ساخته‏اند. اينان حال بايد پاسخ دهند که اگر واقعا به دنبال حقوق ملت‏ها هستند چرا با عملکردهاي اينگونه‏ي دولت‏هاي حامي خود مقابله نمي‏کنند؟

2. از پادشاه بحرين مجدانه مي‏خواهيم که با درايت، منطق و بر اساس شرع و قانون با مطالبات ملي برخورد کند و از رويارويي خشونت‏بار با مردم و استفاده از سلاح عليه آنان جلوگيري کند و نگذارد افراد بيشتري جان خود را از دست دهند. بي‏شک برخورد قهرآميز با مردم به حل بحران کمک نخواهد کرد و جدايي و تفرقه را افزايش خواهد داد.

3. از دولتمردان و نيروهاي نظامي و امنيتي بحرين مي‏خواهيم دست خود را به خون هموطنان و هم‏کيشان خود آلوده نکنند و عقوبت دنيوي و اخروي را براي خود نخرند.

4. تمامي گروه‏هاي سياسي بحرين را به گفتگو و مذاکره دعوت نموده، مؤکداً خواستار عدم خشونت يا انسداد سياسي در اين کشور هستيم.

5. دخالت نظامي يا سرکوبگرانه کشورهاي خارجي را محکوم کرده، همه همسايگان بحرين و نيز قدرت‏هاي جهاني را از مداخله در امور داخلي بحرين برحذر مي داريم.

6. از سازمان‏هاي حقوق بشري مي‏خواهيم با فشار به دولتمردان بحرين، مانع از تضييع بيشتر حقوق مردم اين کشور شوند. همچنين از فعالان درماني و بهداشتي جهان تقاضا داريم که به کمک مردم مظلوم و آسيب‏ديده اين کشور بشتابند.

مجمع جهاني اهل بيت(ع) ضمن محکوميت دوباره حوادث بحرين، مطئمن است که مردم بحرين – از مذاهب مختلف – خود قادر به تأمين امنيت کشورشان و برقراري مردم‏سالاري واقعي در آن هستند؛ و با صبر و توکل بر خداوند در اين راه پيروز خواهند شد.

و ما النصر الا من عند الله العزيز الحکيم (سوره آل عمران ـ آيه 126)

مجمع جهاني اهل بيت (ع)

13 ربيع الاول 1432

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها