عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

بيانيه مجمع جهاني اهل بيت(ع) درباره خيزش مردم بحرين

بيانيه مجمع جهاني اهل بيت(ع) درباره خيزش مردم بحرين
شنبه 30 بهمن 1389  08:16 ب.ظ

در پي حمله شديد به تجمعات مسالمت‏آميز مردم شريف بحرين و شهادت عده‏اي از مردم اين کشور، مجمع جهاني اهل‏بيت(ع) بيانيه مهمي صادر کرد.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، متن اين بيانيه به شرح زير است:

بسم الله الرحمن الرحيم

"ولا تحسَبَنَّ اللّهَ غافلاً عَمَّا يَعمَلُ الظَّالمُونَ إِنَّما يُؤخِّرُهُم ليَوم تشخَصُ فيه الأبصار"

در شرايطي که امواج بيداري اسلامي و عدالت‏خواهي، کشورهاي منطقه را فرا گرفته است و پس از آنکه ملت‌هاي تونس و مصر توانستند با برگزاري راهپيمايي و تجمعات، ديکتاتوري‌هاي وابسته به غرب را سرنگون کنند، مردم کشورهاي ديگر اسلامي نيز براي احقاق حقوق از دست ‏رفته خود آغاز به برگزاري تجمعات کردند که حق طبيعي هر شهروند در کشورهاي آزاد و دموکراتيک است.

اين موج آزادي‏خواهي اينک به ساحل بحرين رسيده است؛ با اين تفاوت که مردم بحرين بر خلاف مردم مصر به دنبال اسقاط نظام حاکم بر کشور خود نبودند، بلکه با برگزاري راهپيمايي‏هاي کاملاً مسالمت آميز، درخواست داشتند برنامه اصلاحاتي که از چند سال پيش از سوي هيأت حاکمه وعده داده شده است انجام پذيرد.

اما در کمال تعجب و تأسف، مطالبات مسالمت‏آميز مردم شريف بحرين با بدترين وجه ممکن پاسخ داده شد. شهادت دو تن از جوانان اين کشور در روزهاي گذشته و سپس حمله وحشيانه به متحصنان ميدان لؤلؤة در بامداد امروز که منجر به شهادت تعداد بيشتري از مردم اين کشور شد، موجب حيرت جهانيان و نگراني شديد علاقمندان به سرنوشت کشور و مردم بحرين گرديده است.

با توجه به عمق اين فاجعه، مجمع جهاني اهل‏بيت(ع) به عنوان يک نهاد بين‏المللي و غيردولتي که صدها تن از نخبگان پيرو اهل‏بيت(ع) در آن عضويت دارند، توجه جهانيان را به نکات زير جلب مي‏نمايد:

1. سال‏هاست که کشورهاي غربي دم از دموکراسي، حقوق بشر و آزادي مي‏زنند و از اين مفاهيم انساني، حربه‏اي براي سرکوب آزاديخواهان واقعي ساخته‏اند. اينان حال بايد پاسخ دهند که اگر واقعا به دنبال حقوق ملت‏ها هستند چرا با عملکردهاي اينگونه‏ي دولت‏هاي حامي خود مقابله نمي‏کنند؟

2. از پادشاه بحرين مجدانه مي‏خواهيم که با درايت، منطق و بر اساس شرع و قانون با مطالبات ملي برخورد کند و از رويارويي خشونت‏بار با مردم و استفاده از سلاح عليه آنان جلوگيري کند و نگذارد افراد بيشتري جان خود را از دست دهند. بي‏شک برخورد قهرآميز با مردم به حل بحران کمک نخواهد کرد و جدايي و تفرقه را افزايش خواهد داد.

3. از دولتمردان و نيروهاي نظامي و امنيتي بحرين مي‏خواهيم دست خود را به خون هموطنان و هم‏کيشان خود آلوده نکنند و عقوبت دنيوي و اخروي را براي خود نخرند.

4. تمامي گروه‏هاي سياسي بحرين را به گفتگو و مذاکره دعوت نموده، مؤکداً خواستار عدم خشونت يا انسداد سياسي در اين کشور هستيم.

5. دخالت نظامي يا سرکوبگرانه کشورهاي خارجي را محکوم کرده، همه همسايگان بحرين و نيز قدرت‏هاي جهاني را از مداخله در امور داخلي بحرين برحذر مي داريم.

6. از سازمان‏هاي حقوق بشري مي‏خواهيم با فشار به دولتمردان بحرين، مانع از تضييع بيشتر حقوق مردم اين کشور شوند. همچنين از فعالان درماني و بهداشتي جهان تقاضا داريم که به کمک مردم مظلوم و آسيب‏ديده اين کشور بشتابند.

مجمع جهاني اهل بيت(ع) ضمن محکوميت دوباره حوادث بحرين، مطئمن است که مردم بحرين – از مذاهب مختلف – خود قادر به تأمين امنيت کشورشان و برقراري مردم‏سالاري واقعي در آن هستند؛ و با صبر و توکل بر خداوند در اين راه پيروز خواهند شد.

و ما النصر الا من عند الله العزيز الحکيم (سوره آل عمران ـ آيه 126)

مجمع جهاني اهل بيت (ع)

13 ربيع الاول 1432

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها