عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

نماينده مردم فردوس در مجلس؛ طرح‌هاي اشتغال‌زا بايد بومي شوند

نماينده مردم فردوس در مجلس؛ طرح‌هاي اشتغال‌زا بايد بومي شوند
شنبه 30 بهمن 1389  08:16 ب.ظ

نماينده مردم فردوس، طبس و سرايان در مجلس گفت: طرح‌هاي اشتغال‌زايي بايد بومي شوند و مطابق با فرهنگ مردم استان باشند.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه خراسان جنوبي، محمدکريم عابدي پيش از ظهر امروز- شنبه - در کارگروه تخصصي اشتغال و سرمايه‌گذاري گفت: آمار دقيقي از نرخ اشتغال در دسترس نيست، چراکه تمام اشتغال‌ها پايدار نيست.

 

وي با تأکيد بر اين‌که اشتغال پايدار بايد در مناطقي رشد کند که منابع و امکانات وجود داشته باشد، تصريح کرد: سرايان قطب کشاورزي استان است، بنابراين اشتغال پايدار سرايان بايد قطب کشاورزي باشد.

 

نماينده مردم فردوس، طبس و سرايان در مجلس اظهار کرد: طبق مصوبات، 25 درصد اشتغال بايد در تعاوني‌ها باشد، در اين راستا شرکت‌هاي تعاوني فراگير مادرتخصصي در استان به تصويب رسيده اما هنوز راه‌اندازي نشده است که نياز به پيگيري دارد.

 

عابدي افزود: فردوس فعاليت‌هاي صنعتي و بشرويه معادن زيادي دارند که در اين راستا بايد کارآفرينان را تشويق کنيم.

 

حسن غضنفري، معاون معاونت اقتصادي رييس جمهور نيز گفت: منابع زيادي براي کسب کارهاي خرد و خوداشتغالي هزينه مي‌شود اما پايدار نيست.

 

وي ناتواني جذب استان‌ها در منابع و تسهيلات را از ديگر مشکلات در حوزه اشتغال دانست و افزود: منابع مالي در اين طرح محدود و عمدتا قرض الحسنه است اما برخي مشاغل شهري و روستايي با اين منابع قابل مديريت و ساماندهي هستند.

 

رييس بانک ملي کشور نيز يکي از سياست‌هاي اين بانک را رفع بيکاري و ايجاد اشتغال عنوان کرد و گفت: بيش از 50 درصد تسهيلات به طرح‌هاي معرفي شده در خراسان جنوبي پرداخت شده است.

 

وي خاطرنشان کرد: يکي از نتايج اين طرح کوتاه کردن فرآيند کار و هزينه شدن بودجه‌ها در جاي خود است و بايد از نظرات کارشناسان نيز استفاده شود.

 

عابدين محمدي، مديرکل کار و امور اجتماعي خراسان جنوبي نيز خاطرنشان کرد: 8 هزارو 956 متقاضي کار، تسهيلات دريافت کرده‌اند که از اين تعداد 6 هزار و 779 مورد يعني 77 درصد مشاغل خوداشتغالي بوده است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها