عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

پارک علم و فناوري مازندران افتتاح شد

پارک علم و فناوري مازندران افتتاح شد
شنبه 30 بهمن 1389  08:17 ب.ظ

دوازدهمين پارک علم و فناوري کشور در مازندران افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار علمي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه مازندران، استاندار مازندران در مراسم افتتاح پارك علم و فناوري استان مازندران گفت: اعتبار امسال پارک علم و فناوري مازندران در اختيار دانشگاه کشاورزي و منابع طبيعي ساري قرار خواهد گرفت.

سيدعلي اکبر طاهايي با اشاره به اين‌که مراحل نهايي تجهيز دفتر استاني ملي نخبگان مازندران در دست اقدام است، اظهار كرد: امروز دانش بشري براي توسعه اقتصاد کشور ظرفيت‌هايي به دست آورده، اما آن‌گونه که بايد در مازندران به کار گرفته نشده است.

وي با بيان اين‌که در زمينه کشاورزي نيازمند استفاده از تکنولوژي‌هاي نو هستيم، تصريح کرد: بايد با استفاده از پژوهش‌هاي نو، بخش کشاورزي و ساير بخش‌هاي استان را شکوفا کنيم.

طاهايي با اشاره به اين‌که دولت براي طرح‌هاي اشتغالزايي جهت‌گيري مي‌کند، افزود: پارک علم و فناوري هم مي‌تواند با استفاده از اين منابع اشتغالزايي کند.

رييس دانشگاه علوم کشاورزي و منابع طبيعي مازندران نيز اظهار كرد: در سال‌هاي اخير بالغ بر 30 هزار متر مربع فضا به پروژه‌هاي دانشگاه علوم کشاورزي ساري افزوده شده است.

قربانعلي نعمت‌زاده با اشاره به انزواي مجتمع‌هاي علوم کشاورزي در گذشته خاطرنشان کرد: جايگاه دانشگاه‌هاي کشاورزي براي تبديل علم به اقتصاد در منطقه نهادينه شده است.

مسوول راه‌اندازي پارک علم و فناوري مازندران نيز خاطرنشان كرد: هدف اصلي از ايجاد پارک علم و فناوري افزايش ثروت از طريق علم است.

بلباسي گفت: دستيابي به اين ثروت از طريق ايجاد نوآوري و ارتباط سازماني با صنعت و دانشگاه است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها