عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

معاون پژوهشي وزير علوم: اختراعات با ارزيابي بازار به مرحله توليد برسند

معاون پژوهشي وزير علوم: اختراعات با ارزيابي بازار به مرحله توليد برسند
شنبه 30 بهمن 1389  08:17 ب.ظ

معاون پژوهشي وزير علوم با بيان اين‌كه از سال گذشته سعي شده تمام پژوهش‌هاي دانشگاهي هدفمند، کاربردي و بر اساس نياز کشور انجام شود، ‌گفت: نبايد هر اختراعي را بدون ارزيابي بازار به توليد رساند.

به گزارش سرويس پژوهشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه مازندران، محمد مهدي‌نژاد نوري در نشستي خبري اظهار كرد: در سال جاري پارک علم و فناوري مازندران رديف بودجه‌ مستقلي نداشت، به همين دليل اين اعتبار در اختيار دانشگاه کشاورزي و منابع طبيعي ساري قرار گرفت.

وي افزود: از سال آينده اين اعتبار به صورت رديف مستقل بودجه‌ در اختيار پارک علم و فناوري قرار مي‌گيرد.

مهدي‌نژاد نوري در خصوص پژوهش‌هاي انجام شده در کشور تصريح کرد: از سال گذشته سعي شده تمام پژوهش‌هاي دانشگاهي هدفمند، کاربردي و بر اساس نياز کشور انجام شوند و براي هر پژوهشکده نيز موضوع تحقيقاتي مشخص شده که در کنار برطرف کردن مشکلات، بايد توانايي توليد پژوهش هم داشته باشند.

وي در رابطه با نحوه گزينش و ارزيابي اختراعات و زمان به پايان رسيدن ثبت اختراع اعلامي اظهار كرد: مراکز معتبر، بررسي و ارزيابي اختراعات را بر عهده مي‌گيرند و تمرکز آن هم در پايتخت نخواهد بود تا منجر به تاخير در امور نشود.

مهدي‌نژاد نوري با بيان اين‌که نبايد هر اختراعي را بدون ارزيابي بازار به توليد رساند، يادآور شد: چنان‌چه اختراع فاقد تمهيدات لازم براي ثبت و رسيدن به چرخه اقتصادي باشد، اختراع به نام همان فرد صرفا ثبت مي‌شود تا فرد ديگري نتواند از آن اختراع، بهره برداري شخصي کرده و به نام خود ثبت کند.

وي گفت: اگر حداقل 30 درصد بين موارد مشابه اختلاف وجود نداشته باشد، آن اختراع ثبت نمي‌شود.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها