عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

رييس دانشگاه علوم پزشکي تهران: آموزش و انجام تحقيقات طب ورزش در دانشگاه ضروريست

رييس دانشگاه علوم پزشکي تهران: آموزش و انجام تحقيقات طب ورزش در دانشگاه ضروريست
شنبه 30 بهمن 1389  08:19 ب.ظ

رييس دانشگاه علوم پزشکي تهران با اشاره به اين که چاقي يکي از شايع ترين بيماري ها در دنيا محسوب مي شود اظهار داشت: در شهر تهران 60 تا 70 درصد مردم فعاليت‌ بدني مناسبي ندارند وهمين عامل مي تواند زمينه ساز بروز ساير بيماريها باشد.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان ايسنا منطقه علوم پزشکي تهران، دکتر باقر لاريجاني در مراسم اولين المپياد ورزشي کارکنان و اعضاي هيات علمي که در مجموعه ورزشي شهيد چمران برگزار شد، بيان کرد: بايد براي تحرک بيشتر مردم برنامه هاي ويژه‌اي در زمينه فعاليت‌هاي نمادين ورزشي در كشور راه‌اندازي کرد.

وي آموزش و انجام تحقيقات طب ورزش در دانشگاه را ضروري دانست و گفت: در كنار فعاليت‌هاي ورزشي، دانشگاه بايد در زمينه آموزش‌ و پژوهش طب ورزشي پيشگام باشد و گايدلاين هاي ورزشي براي بيماران و افراد سالم تدوين کند.

رييس دانشگاه علوم پزشکي تهران با تاکيد برلزوم گسترش آموزش همگاني ورزش بيان کرد: مجموعه تربيت بدني دانشگاه بايد گسترش آموزش عمومي ورزش وکمک به بيماران خاص را در دستور كار خود قرار دهد.

وي افزود: دانشگاه علوم پزشکي تهران با پشتيباني از فعاليت ورزشي ورزشکاران كمك مي كند که مجموعه تربيت بدني دانشگاه سرآمدي خود در حيطه ورزش را نشان دهد.

لاريجاني دانشگاه علوم پزشكي تهران را ازيکي بزرگترين مجتمع هاي آموزشي در حوزه پزشكي در منطقه توصيف کرد و اظهار داشت: با وجود 70 مركز تحقيقاتي، 11 دانشكده، بيش از 20 بيمارستان با بيشترين تخت تخصصي، بيش از 2 هزار استاد برجسته ، حدود 15 هزار دانشجو و بيش از 15 هزار كارمند پشتيبان فعاليت هاي آموزشي و پژوهشي در ارايه خدمات به مردم و دانشجويان است.

 

مدير تربيت بدني دانشگاه علوم پزشکي تهران :

يكسان‌سازي و يكپارچگي ؛ جزو سياست‌هاي استراتژي اين دانشگاه است

محمد کوشکي مدير تربيت‌بدني دانشگاه علوم پزشکي تهران، هدف از برگزاري اين المپياد را گسترش و توسعه ورزش در دانشگاه توصيف کرد وافزود: با توجه به ادغام دو دانشگاه و افزايش جمعيت ، لزوم برنامه‌ريزي جامع و گسترده و ضرورت يكسان‌سازي و يكپارچگي بيشتر، طرح المپياد ورزشي و نهادينه كردن آن جزو سياست‌هاي استراتژي اين دانشگاه قرار گرفته است

وي از برگزاري المپياد ورزشي در بهمن ماه هر سال خبر داد و افزود: برگزاري مسابقات امسال در 5 رشته ورزشي فوتسال، شنا، دارت، تنيس روي ميز و آمادگي جسماني با شركت حدود هزار نفر ورزشگار برگزارخواهد شد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
badrood تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها