عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

گزارشي از جشنواره‌ي فيلم فجر در شهرستانها

گزارشي از جشنواره‌ي فيلم فجر در شهرستانها
شنبه 30 بهمن 1389  08:19 ب.ظ

بيست و نهمين دوره جشنواره فيلم ‌فجر همزمان با تهران در 6 استان (8 شهر شيراز، مشهد، اصفهان، ساري، چالوس، گرگان، اهواز و آبادان) با نمايش 84 عنوان فيلم از بخش مسابقه سينماي ايران (سوداي سيمرغ) برگزار شد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، طبق اعلام روابط عمومي جشنواره، خراسان رضوي از 20 بهمن (با نمايش 20 عنوان فيلم)، فارس از 20 بهمن (با نمايش 20 عنوان فيلم)، اصفهان از 20 بهمن (با نمايش 20 عنوان فيلم)، مازندران از 24 بهمن (با نمايش 8 عنوان فيلم)، گلستان از 24 بهمن (با نمايش 5 عنوان فيلم)، خوزستان از 26 بهمن (با نمايش 11 عنوان فيلم).

 

جدايي نادر از سيمين، ورود آقايان ممنوع و سيزده59»محبوب مازندراني‌ها

رئيس ستاد برگزاري بيست و نهمين جشنواره بين‌المللي فيلم فجر در مازندران در حاشيه آيين اختتاميه بيست و نهمين جشنواره بين‌المللي فيلم فجر در سينما سپهر ساري گفت: جشنواره طي روزهاي 24 تا 28 بهمن ماه با استقبال پرشور علاقه‌مندان در سينماهاي سپهر ساري و جهان‌نماي چالوس برگزار شد.

در اين جشنواره هشت فيلم در 24 سانس به نمايش درآمد و 10 هزار نفر فيلم‌هاي بيست و نهمين جشنواره بين‌المللي فجر را ديدند.

حجت‌الاسلام عباسعلي ابراهيمي ‌مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي مازندران با اشاره به اين كه استقبال پرشوري از سوي شهروندان و هنرمندان از جشنواره بيست و نهم فيلم فجر در مازندران شده است، تصريح كرد: فيلم‌هاي جدايي نادر از سيمين، ورود آقايان ممنوع و سيزده 59 از نظر شهروندان مازندراني داراي بيشترين مخاطب بوده است.

 

آيين اختتاميه اين جشنواره در شيراز با معرفي فيلم‌هاي منتخب تماشاگران و داوران و معرفي رسانه برتر همراه با نمايش يکي از فيلم‌هاي برگزيده جشنواره برگزار مي‌شود.

اين آيين که با حضور مقامات استاني و کشوري همراه است عصر امروز شنبه 30 بهمن ماه ساعت 18 در مجموعه فرهنگي هنري حافظ برگزار مي‌شود.

دهمين جشنواره بين المللي فيلم فجر شيراز از 20 بهمن ماه و در سه سينما آغاز شد.

 

 

سينمايي «يه حبه قند» پرمخاطب‌ترين فيلم ششمين و آخرين روز دومين جشنواره فيلم فجر اصفهان شد.

فيلم سينمايي «يه حبه قند» به کارگرداني رضا ميرکريمي در سينما ساحل اصفهان به نمايش گذاشته شد که با استقبال علاقمندان مواجه شد.

در سينما ايران فيلم سينمايي «شش نفر زير باران» به کارگرداني علي عطشاني به اکران درآمد و رتبه دوم پرمخاطب‌ترين فيلم را کسب کرد.

دومين جشنواره فيلم فجر اصفهان از 20الي27 بهمن در سه سينماي ساحل، ايران و فرشچيان ماه برگزار شد.

 

امشب اختتاميه جشنواره فيلم فجر در استان گلستان برپا مي‌شود

بيست و نهمين جشنواره بين المللي فيلم فجر امشب 30 بهمن در تالار فخرالدين اسعد گرگاني، همراه با اکران فيلم گلوگاه شيطان به کار خود پايان مي‌دهد.

دكتر منتظري مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي گلستان به اجراي مراسم اختتاميه‌ اين جشنواره در گلستان اشاره کرد و گفت: 32 جايزه نفيس به مناسبت سي و دومين سالگرد انقلاب پرشكوه اسلامي ازقبيل سكه بهار آزادي ، بسته‌هاي فرهنگي و ... به اين امر اختصاص يافته است.

غلامرضا منتظري مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي گلستان، استقبال هم استاني‌ها از جشنواره بين‌المللي فيلم فجر در استان را مطلوب ارزيابي کرد.

 

************

حجت‌الاسلام سپهر: اميدوارم جشنواره فيلم فجر منجر به تحرک مبارکي براي سينماي استان باشد

بيست و نهمين جشنواره فيلم فجر از 26 اسفند ماه در شهرهاي اهواز و آبادان آغاز به کارکرد.

حجت‌الاسلام سپهر مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان خوزستان در مراسم افتتاحيه اين جشنواره، ابراز اميدواري کرد که جشنواره منجر به تحرک مبارکي براي سينماي استان باشد.

اين مقام مسوول در اداره کل ارشاد اسلامي استان خوزستان، افزود: فرهنگ و هنر در خوزستان تبديل به يک کارگاه بزرگ شده و برنامه‌ها و جشنواره‌هاي زيادي در طول سال در اين استان برگزار مي‌شود.

سپهر به وضعيت نامطلوب سينماهاي استان خوزستان اشاره کرد و توضيح داد: سينماها در خوزستان شرايط نامناسبي دارد و نياز است حرکت‌هاي دلسوزانه از سوي علاقه‌مندان به سينماي بومي دراستان صورت گيرد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها