عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

حضور خواهران طلبه نويد ظهور فيلسوفان و فقهاي زن است

حضور خواهران طلبه نويد ظهور فيلسوفان و فقهاي زن است
شنبه 30 بهمن 1389  08:19 ب.ظ

رئيس مركز هماهنگي، توسعه و ترويج فعاليت‌هاي قرآني كشور گفت: امروز بانوان طلبه‌اي هستند كه در سطوح عالي حوزه تحصيل مي‌كنند و نويد ظهور و بروز فقهاي زن و فيلسوفان زن را مي‌دهند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه قم، حجت‌الاسلام حميد محمدي، در مراسم اختتاميه پنجمين جشنواره قرآني بانوان طلبه، با بيان اينكه فعاليت‌هاي قرآني در حوزه‌هاي خواهران به خوبي انجام شده ‌است، خطاب به خواهران طلبه، گفت: شما با اراده خود نشان داديد هيچ چيزي براي رسيدن به مراتب عالي كم نداريد و امروز بانوان طلبه‌اي هستند كه در سطوح عالي حوزه تحصيل مي‌كنند و نويد ظهور و بروز فقهاي زن و فيلسوفان زن را مي‌دهند.

وي با بيان اينکه اگر جذابيت‌هاي قرآني را از طريق هنري منتقل نكنيم هيچ جايي در آينده نخواهيم داشت، تصريح کرد: قرآن با جاذبه‌هاي خود راه را باز كرده است و حالا كه هنر در خدمت كثيف‌ترين چيزها قرار گرفته ما مسئوليم كه هنر را در خدمت مضامين قرآني بگيريم و آن را در قالب فيلم‌نامه و نمايش‌نامه و داستان استخراج كنيم.

محمدي درادامه سخنانش از برگزاري دوره‌هاي آموزشي هنرهاي قرآني در تمامي حوزه‌هاي علميه در آينده‌اي نزديك خبر داد و با تأكيد بر لزوم راه‌اندازي مؤسسات قرآني به‌ويژه توسط بانوان طلبه، گفت: يكي از سياست‌هاي وزارت ارشاد اين است كه آقايان و بانوان طلبه در سراسر كشور طلايه‌داران حركت‌هاي قرآني باشند.

وي با بيان اينكه مقام معظم رهبري در ارتباط با حوزه‌هاي علميه خواهران تعبير پديده را به كار بردند، افزود: به زودي خواهران مبلغ كه به زبان‌هاي مختلف صحبت مي‌كنند به تعداد زياد در سطح كشور ظهور خواهند كرد كه اگر نشود قرآن از ما گلايه خواهد كرد.

وي در بخش ديگري از سخنانش برترين جريان در عالم را جريان ولايت دانست و گفت: ولايت اصلي ولايت خدا است كه بعد از ولايت خدا به ولايت ائمه مي‌رسد.

محمدي با اشاره به اينكه حضرت علي(ع) به جنگ با كساني كه مفهوم ولايت را نپذيرفتند و نفهميدند پراخت، گفت: عوامل فتنه به نشناختن وظيفه و عمل نكردن به وظيفه شناخته شده است.

وي با بيان اينكه بر اساس نهج‌البلاغه ريشه همه فتنه‌ها هواي نفس است، افزود: عامل عمل نكردن به وظيفه، هواي نفس است.

رئيس مركز هماهنگي، توسعه و ترويج فعاليت‌هاي قرآني ملاك صحت عمل را اخلاص دانست و افزود: اگر كسي عملي را بدون اخلاص انجام دهد عمل او بي فايده است.

وي عوامل ديگر صحت عمل را بصيرت و انطباق با كتاب و سنت دانست و ادامه داد: بايد در فتنه‌ها آيات و نشانه‌ها را پيدا و از آن‌ها گمراه نشويم.

محمدي با بيان اينكه متابعت از هواي نفس كوري دل را به دنبال دارد، ادامه داد: قرآن داراي دو رسالت اصلي شفا و رحمت است و رسالت دارد تا وجود ما را از هر ناپاكي پاك و به هر فضيلتي آراسته كند.

وي تأكيد كرد: اول بايد خودمان شفا پيدا كنيم و مشمول رحمت شويم تا بتوانيم در ديگران اثر كنيم.

وي با بيان اينكه ايمان دو پايه دارد، اين پايه‌ها را شامل معرفت و محبت دانست و ادامه داد: فعاليت قرآني بايد معرفت قرآني را به دنبال داشته باشد و در غير اين صورت بي‌فايده است.

رئيس مركز ترويج فعاليت‌هاي قرآني با بيان اينكه نبايد از خواندن و فهم قرآن به بهانه تفسير قرآن غافل شويم، يادآور شد: فعاليت قرآني شرط توسعه فرهنگ قرآني است.

محمدي افزود: رشد متوازن و متعادل معرفت، ايمان و رفتار قرآني، فرهنگ قرآني را شكل مي‌دهد بنابراين فعاليت‌هاي قرآني بايد به اين عوامل منجر شود.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها