عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

همايش مديران، روساي سازمان‌هاي قضايي نيروهاي مسلح و دادستان‌هاي نظامي كشور

همايش مديران، روساي سازمان‌هاي قضايي نيروهاي مسلح و دادستان‌هاي نظامي كشور
شنبه 30 بهمن 1389  08:22 ب.ظ

همايش مديران، روساي سازمان‌هاي قضايي نيروهاي مسلح و دادستان‌هاي نظامي سراسر كشور در شهر مقدس قم برگزار مي‌شود. اين همايش كه در تاريخ‌هاي سوم و چهارم اسفند ماه، به مدت دو روز برگزار خواهد داشت، به موضوع «مديران؛ فرصت‌ها و چالش‌ها» اختصاص دارد.

 

به گزارش ايسنا، مديركل دفتر رياست و روابط عمومي سازمان قضايي نيروهاي مسلح، درباره اين همايش، گفت: رشد سريع و قابل توجه دانش و فناوري به خصوص در حوزه اطلاعات و ارتباطات و تغييرات مستمر و وسيع محيط‌هاي فعاليت، فرصت‌ها و چالش‌هاي زيادي را فراروي سازمان‌ها قرار مي‌دهد.

 

سيداحمد موسوي افزود: در چنين فضاي متغيري، راز موفقيت سازمان‌ها، پيشرفت مداوم، پويايي پايدار، ارزيابي مستمر محيط و احاطه لازم بر آن است كه بر مبناي پيش‌بيني تحولات و كسب توانايي و نشان دادن انعطاف كافي براي رويارويي مدبرانه به منظور پاسخ به نيازهاي محيطي در كمترين زمان ممكن صورت مي‌گيرد.

 

وي تجزيه و تحليل راهبردي را مرحله بسيار مهمي براي شناخت فرصت‌ها و چالش‌ها برشمرد و افزود: در اين مرحله موقعيت سازمان بر حسب قوت‌ها و ضعف‌هايي كه در محيط دروني خود دارد و فرصت‌ها و تهديدهايي كه در محيط بيروني با آن مواجه است، مورد ارزيابي قرار مي‌گيرد.

 

مدير كل دفتر رياست و روابط عمومي سازمان قضايي نيروهاي مسلح، ارزيابي وضعيت سازمان قضايي نيروهاي مسلح براي انجام رسالت و ماموريت خود در راستاي چشم‌انداز 30 ساله محور را اصلي اين همايش عنوان كرد و افزود: اين موضوع مستلزم پاسخ‌هاي قابل اتكايي به مسائلي همچون توانايي‌ها و قوت‌هاي موجود در محيط دروني سازمان براي تحقق رسالت و چشم‌انداز، ضعف‌ها و آسيب‌هاي سازمان در محيط دروني خود كه مانع تحقق رسالت و چشم‌انداز مي‌شود، فرصت‌هاي موجود در محيط بيرون سازمان براي بهره‌گيري و تهديدهاي موجود در محيط بيروني كه سازمان لازم است براي برخورد با آنها چاره‌جويي كند.

 

موسوي افزود: با شناخت بهتر اين عوامل كليدي، امكان شناسايي رهيافت‌هاي مناسب براي استفاده از فرصت‌ها، رفع ضعف‌ها، مقابله با تهديدها و يا پرهيز از موقعيت‌هاي تهديدآميز براي سازمان به وجود مي‌آيد.

 

وي مهمترين موضوعات اين همايش را شناخت دقيق نقاط ضعف و قوت موجود در زمينه نظام مديريت منابع انساني، نظام مديريت دانش و اطلاعات سازمان، فرهنگ و رفتار سازماني، آموزش و بهسازي نيروي انساني، فرآيندهاي رسيدگي قضايي از بعد درون‌سازماني و در بعد برون‌سازماني فرصت‌ها و تهديدهايي كه سازمان قضايي در اجراي ماموريت‌هاي خود در قبال نيروهاي مسلح و ضابطين با آن مواجه است، اعلام كرد.

 

موسوي تصريح كرد: بر اساس محورهاي فوق، شش كميسيون مختلف شامل كميسيون منابع انساني و مادي، كميسيون مديريت سازماني، كميسيون فناوري اطلاعات و ارتباطات، كميسيون نيروهاي مسلح و ضابطين، كميسيون فرهنگي، آموزشي و پژوهشي و كميسيون فرآيندهاي رسيدگي قضايي در اين همايش تشكيل و توانايي‌ها، فرصت‌ها، آسيب‌ها و تهديدات موجود در اين حوزه‌ها مورد كند و كاو قرار خواهد گرفت.

 

مديركل دفتر رياست و روابط عمومي سازمان قضايي نيروهاي مسلح، مهمترين مباحث كميسيون «منابع انساني و مادي» اين همايش را ضرورت تناسب پرداخت حقوق و مزايا با كارايي و عملكرد كاركنان، تناسب تخصص و مهارت كاركنان با پست سازماني، وجود نظام مناسب جذب و ارتقاء شغلي كاركنان و تمركز يا عدم تمركز مالي و بودجه‌اي برشمرد.

 

موسوي درمورد محورهاي مورد گفت‌وگو در «كميسيون مديريت سازماني»، گفت: طراحي نظام جامع ارزيابي عملكرد كاركنان اداري و قضايي، نظام جامع ارزيابي مديران و نظام جامع ارزيابي واحدهاي سازماني از مهمترين اين محورها است.

 

وي بررسي ارائه خدمات قضايي به صورت غيرحضوري را از مسائل مهم مورد بحث كميسيون فناوري اطلاعات و ارتباطات همايش عنوان كرد و افزود: برقراري ارتباط الكترونيكي با قوه قضاييه و سازمان‌هاي وابسته، افزايش ضريب امنيت شبكه اتوماسيون و cms و افزايش سرعت ارتباط در شبكه گسترده از ديگر مسائلي است كه در اين كميسيون مورد بحث و تبادل‌نظر قرار مي‌گيرد.

 

مدير كل دفتر رياست و روابط عمومي سازمان قضايي نيروهاي مسلح، يكي از مهمترين مباحث كميسيون «نيروهاي مسلح و ضابطين» همايش را ايجاد ساز و كار موثر نظارت بر عملكرد ضابطين برشمرد و افزود: ضرورت نظارت دادسرا بر اجراي صحيح احكام توسط ضابطان و توجه ويژه به آگاه‌سازي و آموزش ضابطين نيروهاي مسلح و كشف علمي جرم از موضوعاتي است كه اين كميسيون به آن مي‌پردازد.

 

موسوي به تاكيدات رييس قوه قضاييه در زمينه توجه دقيق به مديريت قضايي پرونده‌هاي مهم اشاره كرد و گفت: در كميسيون فرآيندهاي رسيدگي قضايي، نظارت موثر در رسيدگي به پرونده‌هاي مهم و دلايل اطاله رسيدگي در اين گونه پرونده‌ها مورد بحث قرار مي‌گيرد و در كنار آن ايجاد ساز و كار موثر نظارت بر عملكرد قضات، ضرورت جمع‌آوري علمي دلايل اثبات جرم و تعيين استانداردهاي لازم براي زمان رسيدگي به پرونده‌ها بررسي مي‌شود.

 

وي ضرورت تاثير آموزش در ارتقاي شغلي كاركنان، تعالي اخلاق اسلامي در بين قضات و كارمندان، وجدان كار و فرهنگ كار و تلاش، ترويج فرهنگ امر به معروف و نهي از منكر، ترويج و صيانت از فرهنگ عفاف و حجاب را از محورهاي مورد بحث در كميسيون فرهنگي و آموزشي اين همايش اعلام كرد.

مدير كل دفتر رياست و روابط عمومي سازمان قضايي نيروهاي مسلح در پايان، خاطر نشان كرد: حجت‌الاسلام و المسلمين محسني اژه‌اي دادستان محترم كل كشور يكي از سخنرانان اين همايش است و شركت‌كنندگان در اين گردهمايي با آيت‌الله مصباح يزدي ديدار خواهند كرد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها