عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

برپايي نشست‌هاي تخصصي در چهاردهمين جشنواره بين‌المللي قصه‌گويي

برپايي نشست‌هاي تخصصي در چهاردهمين جشنواره بين‌المللي قصه‌گويي
شنبه 30 بهمن 1389  08:22 ب.ظ

برگزاري دو نشست تخصصي با موضوع «ضرورت و اهميت بيان موضوعات ديني براي کودکان و نوجوانان‌« و «معيارهاي انتخاب قصه‌هاي ديني» از جمله برنامه‌هاي جنبي چهاردهمين جشنواره بين‌المللي قصه‌گويي است.

 

به گزارش ايسنا از روابط عمومي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان، در اين نشست‌ها محمدجعفر قنواتي، سيداحمد وکيليان و حميد‌رضا نوايي به طرح و گسترش مباني اين شاخه از ادبيات کودک خواهند پرداخت.

 

اولين نشست ساعت 10 و 30 دقيقه روز 1 اسفند و دومين آن روز دوم اسفند در همين ساعت برگزار خواهد شد.

 

به گفته محمدجعفر قنواتي، آشنا کردن کودکان و نوجوانان با معارف و ارزش‌هاي ديني و مذهبي يکي از اصول مهم در تعليم و تربيت اسلامي محسوب مي‌شود. همچنين يکي از محورهاي مهم و اصلي تربيت، عمق بخشي آموزه‌هاي ديني کودکان و نوجوانان است.

 

وي در عين حال خاطرنشان کرد: در تعليم وتربيت، به وسيله قصه‌گويي مي‌توان به صورت غيرمستقيم در اعماق روح کودکان و نوجوانان تاثير گذاشت.

 

سيداحمد وکيليان نيز با ابراز خرسندي از برگزاري اين نشست‌هاي تخصصي اظهار داشت: در رابطه با برگزاري نشست‌هاي تخصصي بايد به اين نکته توجه کرد که مطالب مطرح شده به صورتي انتقال يابد که بتوان از آن‌ها استفاده کاربردي کرد.

 

وي همچنين در رابطه با معيارهاي انتخاب قصه‌هاي ديني براي کودکان و نوجوانان گفت: کودکي و نوجواني زمان رشد و بالندگي است. آن چه کودک و نوجوان مي بيند، مي شنود و مي آموزد، در شخصيتش تأثير مي‌گذارد. بنابراين بايد در انتخاب کتاب‌هاي اين گروهاي سني دقت کرد، چرا که کودک و نوجوان خود را به جاي قهرمان قصه مي‌گذارد و از رفتار و منش وي تقليد مي‌کند و در اثر تکرار، صفات قهرمانان قصه‌ها در آن ها نهادينه‌ مي‌شود.

وي همچنين با بيان اين نکته که نويسندگان بايد با زباني ساده و شيرين، مطالب معنوي و ديني را انتقال دهند، خاطر نشان کرد: انس با قصه‌هاي قرآني، اعتقادات ديني کودکان و نوجوانان را مستحکم مي‌کند.

 

در همين حال شيوا سلجوقي کارشناس ادبي کانون پرورش فکري استان هرمزگان و مسوول برگزاري نشست‌هاي تخصصي جشنواره ابراز اميدواري کرد، با برگزاري اين نشست‌ها علاقه‌مندان به اين موضوعات بتوانند از موقعيت موجود بهترين بهره را ببرند و اين نشست‌ها زمينه‌ساز فعاليت‌هاي جدي‌تر در اين رابطه باشد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها