عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

اميد به زندگي در مردان كوتاه‌تر از زن‌ها!

اميد به زندگي در مردان كوتاه‌تر از زن‌ها!
شنبه 30 بهمن 1389  08:25 ب.ظ

مدير گروه تخصصي سلامت جمعيت خانواده و مدارس مركز بهداشت استان خراسان رضوي گفت: سلامت مردان، در حقيقت سلامت خانواده‌ و جامعه است.

 

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) - منطقه خراسان، دکتر‌ حامد قضاوي صبح امروز در نشست خبري كه به مناسبت هفته سلامت مردان در مرکز بهداشت استان خراسان رضوي برگزار شد، اظهار داشت: مردان محور اقتصاد خانواده و جامعه هستند؛ مردان جامعه را افرادي تشکيل مي‌دهد كه كمتر از زنان به پزشك مراجعه کرده و به سلامت خود مي‌انديشند؛ آن‌ها تنها زماني به پزشك مراجعه مي‌كنند که با يك بيماري خاص مواجه مي‌شوند.

 

وي ادامه داد: با توجه به اينكه شعار امسال "حركت" براي سلامت مردان است و به اين دليل که مرد در محيط‌كاري خود با مسائلي همچون حوادث، ترافيك، نزاع،‌ اعتياد و سقوط مواجه مي‌شود و به تبع آن مرگ و مير اين قشر در جامعه بيشتر ديده مي‌شود، هفته‌اي را براي توجه به سلامت مردان اختصاص دادند.

 

قضاوي تصريح كرد: بر اين اساس اميد به زندگي در مردان چند سال كوتاه‌تر از زن‌هاست و بر طبق آمارها عمده‌ترين بيماري‌هاي شايع جنس مذكر در سال 1386 در استان خراسان رضوي به ترتيب شامل حوادث عمدي و غيرعمدي، بيماري‌هاي رواني و اختلالات ناشي از آن و قلب و عروقي بوده است.

 

وي با تاكيد بر اين‌كه مردان بايد به سلامت خود بيشتر توجه كنند، ادامه داد: منظور از هفته سلامت مردان اين نيست كه در طول سال از سلامت خود غافل شوند و فقط در اين هفته به سلامت خود توجه كنند بلكه بايد به دليل مشكلات زياد كاري در تمام سال به سلامتشان توجه داشته باشند.

 

مدير گروه تخصصي سلامت جمعيت خانواده و مدارس مركز بهداشت استان خراسان رضوي با اشاره به برخي از كارهاي انجام شده در سال‌هاي گذشته در راستاي سلامت مردان، افزود: اطلاع‌رساني، آموزش، تبيين جايگاه فرهنگي سلامت مردان، اورولوژي رايگان و انتشار پوسترها و تيزرهاي سلامتي از جمله کارهاي صورت گرفته در سال‌هاي قبل بوده كه امسال نيز مجددا صورت خواهد پذيرفت.

 

وي اضافه کرد: در سال جاري ويزيت ارولوژي تنها در روز اول به صورت رايگان انجام مي‌شود.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها