عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اميد به زندگي در مردان كوتاه‌تر از زن‌ها!

اميد به زندگي در مردان كوتاه‌تر از زن‌ها!
شنبه 30 بهمن 1389  08:25 ب.ظ

مدير گروه تخصصي سلامت جمعيت خانواده و مدارس مركز بهداشت استان خراسان رضوي گفت: سلامت مردان، در حقيقت سلامت خانواده‌ و جامعه است.

 

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) - منطقه خراسان، دکتر‌ حامد قضاوي صبح امروز در نشست خبري كه به مناسبت هفته سلامت مردان در مرکز بهداشت استان خراسان رضوي برگزار شد، اظهار داشت: مردان محور اقتصاد خانواده و جامعه هستند؛ مردان جامعه را افرادي تشکيل مي‌دهد كه كمتر از زنان به پزشك مراجعه کرده و به سلامت خود مي‌انديشند؛ آن‌ها تنها زماني به پزشك مراجعه مي‌كنند که با يك بيماري خاص مواجه مي‌شوند.

 

وي ادامه داد: با توجه به اينكه شعار امسال "حركت" براي سلامت مردان است و به اين دليل که مرد در محيط‌كاري خود با مسائلي همچون حوادث، ترافيك، نزاع،‌ اعتياد و سقوط مواجه مي‌شود و به تبع آن مرگ و مير اين قشر در جامعه بيشتر ديده مي‌شود، هفته‌اي را براي توجه به سلامت مردان اختصاص دادند.

 

قضاوي تصريح كرد: بر اين اساس اميد به زندگي در مردان چند سال كوتاه‌تر از زن‌هاست و بر طبق آمارها عمده‌ترين بيماري‌هاي شايع جنس مذكر در سال 1386 در استان خراسان رضوي به ترتيب شامل حوادث عمدي و غيرعمدي، بيماري‌هاي رواني و اختلالات ناشي از آن و قلب و عروقي بوده است.

 

وي با تاكيد بر اين‌كه مردان بايد به سلامت خود بيشتر توجه كنند، ادامه داد: منظور از هفته سلامت مردان اين نيست كه در طول سال از سلامت خود غافل شوند و فقط در اين هفته به سلامت خود توجه كنند بلكه بايد به دليل مشكلات زياد كاري در تمام سال به سلامتشان توجه داشته باشند.

 

مدير گروه تخصصي سلامت جمعيت خانواده و مدارس مركز بهداشت استان خراسان رضوي با اشاره به برخي از كارهاي انجام شده در سال‌هاي گذشته در راستاي سلامت مردان، افزود: اطلاع‌رساني، آموزش، تبيين جايگاه فرهنگي سلامت مردان، اورولوژي رايگان و انتشار پوسترها و تيزرهاي سلامتي از جمله کارهاي صورت گرفته در سال‌هاي قبل بوده كه امسال نيز مجددا صورت خواهد پذيرفت.

 

وي اضافه کرد: در سال جاري ويزيت ارولوژي تنها در روز اول به صورت رايگان انجام مي‌شود.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها