عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

جشن خودكفايي سدسازي اسفند ماه برگزار مي‌شود‌‌

جشن خودكفايي سدسازي اسفند ماه برگزار مي‌شود‌‌
شنبه 30 بهمن 1389  08:25 ب.ظ

وزير نيرو:
جشن خودكفايي سدسازي اسفند ماه برگزار مي‌شود‌‌

خبرگزاري فارس: وزير نيرو از برپايي جشن خودكفايي صنعت سدسازي كشور در اسفند ماه سال جاري خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي شركت آب منطقه‌اي استان بوشهر، مجيد نامجو در جريان هشتاد و ششمين سفر استاني هيئت وزيران، در شهرستان دشتستان اظهار داشت: در اسفندماه امسال همزمان با آغاز بهره‌برداري از سد كارون 4، جشن خودكفايي صنعت سدسازي كشور را برگزار مي‌كنيم.
نامجو با بيان اينكه متخصصان ايراني در بسياري از كشورهاي جهان مشغول ساخت سد و سازه‌هاي آب و فاضلابي هستند، گفت: در زمان كنوني متخصصين ايراني در 21 كشور جهان خدمات خود را ارائه مي‌دهند.
وزير نيرو افزود: نيروگاه‌هايي نيز به همت و تلاش شركت مپنا در سوريه و ساير كشورهاي جهان در حال ساخت و راه‌اندازي است.
وي با بيان اينكه شهرستان دشستان يكي از بزرگترين شهرستان‌هاي استان بوشهر است، بيان داشت: در اين استان گام‌هاي خوبي در زمينه توسعه آب و برق برداشته شده است.

* آخرين وضعيت بهره‌برداري نيروگاه اتمي بوشهر
وزير نيرور در ارتباطبا وضعيت نيروگاه اتمي بوشهر اظهار داشت: بهره‌برداري از اين نيروگاه نقش بسزايي در تامين انرژي برق كشور به ويژه در زمان پيك برق در تابستان دارد.
نامجو با اشاره به وضعيت نيروگاه اتمي بوشهر، تصريح كرد: متخصصان تلاشگر وزارت نيرو عمليات احداث پست‌هاي برق و ساير خدمات زيربنايي را به پايان رسانده‌اند.
وي درباره زمان آغاز بهره‌برداري از اين نيروگاه نيز گفت: در صورتي كه فعاليت‌هاي تحت اختيار سازمان انرژي اتمي به پايان برسد، اين نيروگاه راه اندازي مي‌شود.

* منابع آبي كشور از وضعيت بسيار بحراني خارج شده است
وزير نيرو گفت: با بارش‌هاي اخير، وضعيت بارش‌ها و منابع آبي كشور از حالت بسيار بحراني خارج شده است.
نامجو اظهار داشت: تا اواخر دي ماه سال جاري وضعيت بارش‌ها بسيار نگران كننده بود به حدي كه در مقايسه با زمان مشابه سال گذشته و دراز مدت به ترتيب با كاهش 71 و 67 درصدي مواجه بوديم.
نامجو افزود: اما در پي بارش‌هاي اخير وضعيت منابع آبي كشور بسيار بهتر شده است با اين وجود حجم بارش‌ها هم اكنون 25 درصد در مقايسه با درازمدت كاهش نشان مي‌دهد.
خط انتقال آب شرب شهر برازجان آب مورد نياز اين شهر را از مخزن 20 هزار مترمكعبي بوشهر به مخزن 15 هزار مترمكعبي برازجان منتقل مي‌كند.
اين طرح كه با اعتبار 6 ميليارد ريال به بهره‌برداري رسيد، قادر است تا آب مورد نياز جمعيت 133 هزار و 444 نفري اين شهر را تامين كند.
پيش از آغاز بهره‌برداري از اين خط آبرساني، خط انتقال آب قديمي شهر برازجان (از سال 54 تاكنون) آب شرب مورد نياز شهر برازجان را تامين كرده است.
كار مطالعه و اجراي طرح خط انتقال آب شهر برازجان از سال 88 آغاز شده است.
انتهاي پيام/غ30/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها