عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي: روز به روز شاهد ارتقاء در فعاليت‌هاي ديني وزارت ارشاد هستيم

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي: روز به روز شاهد ارتقاء در فعاليت‌هاي ديني وزارت ارشاد هستيم
شنبه 30 بهمن 1389  08:25 ب.ظ

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي تاكيد كرد: امسال هزار و 100 عنوان کتاب ارزشي مورد حمايت قرار گرفته است كه حتي قبل از انتشار نيز مبلغي در اختيار محقق قرار مي‌گيرد تا در موضوعات خاص از جمله جنگ نرم تحقيق کند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه قم، دکتر سيدمحمد حسيني، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، امروز در مراسم افتتاحيه نخستين نمايشگاه تخصصي کتاب حوزه که در مجتمع فرهنگي امام خميني(ره) برگزار شد، تصريح کرد: روز به روز شاهد ارتقا در فعاليت‌هاي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در ابعاد گوناگون هستيم که برخي از اين فعاليت‌ها در حوزه دين است.

وي با تاکيد بر تاثير هنر در تبيين مسايل مختلف افزود: بايد در همه محصولاتي که در کشور توليد مي‌شود به سمت و سوي معنوي حرکت کنيم، هر چند کار دشواري است، اما اين عزم و اراده وجود دارد.

حسيني، تاکيد کرد: اگر در توليدات فرهنگي و هنري معنويت باشد و روحيه ايثار و فداکاري را تلقين کند، بهترين کار و ارزشي‌ترين کار تلقي مي‌شود.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، با تاکيد بر تلاش هاليوود در توليد آثار هنري خاطرنشان کرد: پشتوانه همه اين اقدامات مباحث اعتقادي است و هاليوود و صهيونيست‌ها بدون پشتيباني فکري کاري را انجام نمي‌دهند و هر چه در اين باره کتاب نوشته شود مي‌تواند به محصولات ديگري تبديل شده و در خدمت نسل جوان قرار بگيرد.

وي افزود: آثار هاليوودي تلاش مي‌کند تا شيطان را به عنوان موجود بسيار قدرتمند بيان کند تا انسان‌ها مطيع و تسليم آن شوند.

حسيني، گسترش زبان عبري، تشکيل امت واحده، اسطوره دولت الهي اسراييل و ... را از ديگر نقشه‌ها و توطئه‌هاي صهيونيست و هاليوود برشمرد.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، ابراز داشت: وظيفه و رسالت ما سنگين است و بر همين اساس در زمينه‌هاي فکري هم دست به سمت حوزه علميه دراز مي‌کنيم.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اقدامات صورت گرفته در عرصه کتاب تصريح کرد: امسال براي اولين بار در طول تاريخ بعد از انقلاب در همه استان‌هاي کشور نمايشگاه کتاب استاني برگزار شد.

حسيني، با اشاره به تعداد کتاب‌هاي منتشر شده اظهار داشت: تعداد 59 هزار و 841 عنوان کتاب تاکنون در سال جاري منتشر شده است که تا پايان سال افزايش پيدا خواهد کرد.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، افزود: انتشار کتاب‌هاي ديني از حيث شمارگان در صدر و از جهت عنوان نيز ادبيات، دين و کتاب‌هاي علمي و علوم عملي در صدر قرار دارند.

وي گفت: امسال تاکنون 20 ميليارد تومان کتاب از ناشران در کشور خريداري شده که يک سوم اين کتاب‌ها ديني است که به مساجد و حوزه‌ها هديه شده است.

حسيني، همچنين از اهداي کتاب به مدارس خبر داد و عنوان کرد: نمايشگاه ياد يار مهربان در 5 استان از جمله قم برگزار شد که کتاب‌هايي به کتابخانه‌هاي مدارس استان به انتخاب خودشان اهدا مي‌شود.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، با تاکيد بر اينکه امسال هزار و 100 عنوان کتاب مورد حمايت قرار گرفته است، تصريح کرد: از انتشار کتاب‌هاي ارزشي حمايت مي‌شود، حتي قبل از انتشار نيز مورد حمايت قرار مي‌گيرند و مبلغي در اختيار محقق قرار مي‌گيرد تا در موضوعات خاص از جمله جنگ نرم تحقيق کند.

وي در پايان از برگزاري جشنواره نقد کتاب خبر داد و اظهار داشت: انتظار داريم در حوزه کتاب ديني نيز نقد صورت بگيرد و فضا و جو به گونه‌اي باشد که کتاب‌هايي همچون شيطان پرستي در کشور منتشر نشود.

گفتني است اولين نمايشگاه تخصصي کتاب حوزه از 30 بهمن تا 6 اسفند در مجتمع فرهنگي امام خميني (ره) داير است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها