عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي قم: بيش از 20 هزار عنوان کتاب در نمايشگاه تخصصي کتاب حوزه عرضه مي‌شود

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي قم: بيش از 20 هزار عنوان کتاب در نمايشگاه تخصصي کتاب حوزه عرضه مي‌شود
شنبه 30 بهمن 1389  08:26 ب.ظ

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان قم، از عرضه و فروش بيش از 20 هزار و 200عنوان کتاب در اولين نمايشگاه تخصصي کتاب حوزه خبر داد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه قم، محمدحسين استاد، امروز در مراسم افتتاحيه نخستين نمايشگاه تخصصي کتاب حوزه که در مجتمع فرهنگي امام خميني(ره) برگزار شد، با توجه به اينکه ممکن است ناشران حوزوي در نمايشگاه بين‌المللي کتاب به عنوان رويداد مهم کمتر شرکت کنند با تدبيري که شد اين نمايشگاه شکل گرفت که بخش مهمي از نيازهاي فضلا و اساتيد حوزه علميه را برطرف مي‌کند.

وي با اشاره به تعداد غرفه‌هاي نمايشگاه تصريح کرد: اين نمايشگاه با شرکت 98 غرفه تشکيل شده و مجموعا 170 ناشر کارشان را عرضه مي‌کنند که 150 ناشر ايراني و 20 ناشر از کشور لبنان هستند.

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان قم، با تاکيد بر استقبال مردم از نمايشگاه کتاب استاني خاطرنشان کرد: بيش از 120 هزار نفر از نمايشگاه کتاب استاني بازديد کردند که رويداد مهم و جذاب و شيريني بود که سال گذشته حدود 5 ميليارد ريال فروش کتاب داشتيم که امسال با استقبال خوب مردم حدود 15 ميليارد ريال کتاب به فروش رفت.

استاد، از تجهيز کتابخانه‌هاي مدارس استان خبر داد و ابراز داشت: نمايشگاه ياد يارمهربان با هدف تجهيز کتابخانه‌هاي مدارس استان برگزار شد که 260 ميليون تومان کتاب براي مدارس تامين و کتابخانه حدود 850 مدرسه استان تجهيز شد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با بيان افزايش انتشار کتاب در استان قم اظهار داشت: حدود 40 ميليون جلد کتاب در 10 هزار عنوان در سال جاري در استان قم منتشر شد که افزايش 15 درصدي نسبت به سال گذشته مشاهده مي‌شود.

مشاور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، درپايان با تاکيد بر ضرورت حمايت از ناشران گفت: بيش از 3 ميليارد تومان بن کتاب طلاب شارژ شده و براي حمايت مستقيم از ناشران استان مبلغ 300 ميليون تومان در اختيار استان قرار گرفت.

گفتني است اولين نمايشگاه تخصصي کتاب حوزه از 30 بهمن تا 6 اسفند در مجتمع فرهنگي امام خميني(ره) داير است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها