عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: هر که حسین را دوست بدارد، خداوند دوستدار او است. بحارالأنوار، ج43، ص261

مسئولان استاني مركز معلولان سربيشه گچساران را دريابند

مسئولان استاني مركز معلولان سربيشه گچساران را دريابند
شنبه 30 بهمن 1389  08:26 ب.ظ

رئيس امور داوطلبان هلال ‌احمر گچساران:
مسئولان استاني مركز معلولان سربيشه گچساران را دريابند

خبرگزاري فارس: رئيس امور داوطلبان جمعيت هلال‌ احمر گچساران گفت: مركز نگهداري معلولان سربيشه گچساران به حمايت مسئولان استاني و شهرستاني نياز دارد.

به گزارش خبرگزاري فارس از گچساران، سرايل گشتاسبي صبح امروز در حاشيه بازديد داوطلبان هلال ‌احمر گچساران از مركز معلولان در سربيشه، اظهار داشت: اين مركز به دليل عدم پرداخت شهريه توسط والدين براي انجام و ادامه فعاليت و تأمين هزينه‌هاي خود دچار مشكلات فراواني است.
وي ابراز داشت: بخشي از هزينه نگهداري اين معلولان توسط اداره بهزيستي پرداخت مي‌شود كه با توجه به بالا بودن هزينه تأمين لباس و خوراك، اين مركز با مشكل جدي مواجه است.
گشتاسبي بيان داشت: در مركز معلولان سربيشه، 35 نفر معلول ذهني و حركتي از تمام نقاط استان به صورت شبانه‌روزي نگهداري مي‌شوند.
گشتاسبي عنوان داشت: با توجه به نبود امكانات مناسب و وسايل مورد نياز معلولان، خدمات اين مركز تنها به صورت مراقبت‌هاي اوليه پزشكي است.
وي با انتقاد از عدم همكاري و توجه به وضعيت نامناسب اين مركز گفت: معلولان ذهني و حركتي متناسب با نوع معلوليت، به مراقبت‌هاي ويژه با امكانات مناسب نياز دارند.
مسئول امور داوطلبان هلال‌ احمر گچساران تصريح كرد: پوشاك، وسايل گرمايشي و سرمايشي و محل استراحت مناسب، از جمله وسايل ضروري و مورد نياز مركز معلولان سربيشه است.
گشتاسبي عنوان داشت: كمبود امكانات وضعيت نامناسبي را براي اين معلولان و پرستاران اين مركز به وجود آورده است.
وي بيان داشت: با توجه به ماهيت اين مركز و وضعيت جسماني معلولان، تهيه و در دسترس بودن دارو و امكانات اوليه پزشكي و درماني از نيازهاي اوليه آن به شمار مي‌رود.
گشتاسبي اظهار داشت: تهيه داروي اين معلولان با قيمت واقعي دارو، با توجه به بودجه بسيار كمي كه بهزيستي در اين زمينه پرداخت مي‌كند، از مشكلات اساسي اين مركز است.
وي ابراز داشت: كمك‌هاي مالي و سركشي‌هاي مستمر پزشكان و خيرين عضو داوطلب جمعيت هلال ‌احمر به اين مركز از جمله اقدامات داوطلبان جمعيت هلال احمر گچساران در راستاي ارائه خدمات رفاهي و پزشكي به معلولان است.
گشتاسبي افزود: اين خدمات و اقدامات جوابگوي نيازهاي معلولان اين مركز نيست و اين موضوع تعامل، همكاري و همياري مسئولان و افراد خير را مي‌طلبد.
وي خاطرنشان كرد: در راستاي بهبود وضعيت معيشت معلولان، يك قطعه زمين براي احداث ساختمان جديد اين مركز از طريق فرمانداري گچساران به اين مركز واگذار شده است.
گشتاسبي بيان داشت: مركز معلولان سربيشه گچساران با توجه به عدم توانايي مالي و نبود منابع مالي، قادر به ساخت و تكميل ساختمان جديد نيست.
وي عنوان داشت: در صورت تأمين اعتبار، امور داوطلبان جمعيت هلال‌احمر گچساران، بخشي از كارهاي ساخت و تكميل اين ساختمان را بر عهده مي‌گيرد.
گشتاسبي تصريح كرد: اعضاي داوطلب، امور مربوط به برق‌كشي، رنگ‌كاري، مهندسي ساختمان و برخي ديگر از كار احداث مركز معلولان را انجام مي‌دهد.
انتهاي پيام/ج20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها