عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

مسئولان استاني مركز معلولان سربيشه گچساران را دريابند

مسئولان استاني مركز معلولان سربيشه گچساران را دريابند
شنبه 30 بهمن 1389  08:26 ب.ظ

رئيس امور داوطلبان هلال ‌احمر گچساران:
مسئولان استاني مركز معلولان سربيشه گچساران را دريابند

خبرگزاري فارس: رئيس امور داوطلبان جمعيت هلال‌ احمر گچساران گفت: مركز نگهداري معلولان سربيشه گچساران به حمايت مسئولان استاني و شهرستاني نياز دارد.

به گزارش خبرگزاري فارس از گچساران، سرايل گشتاسبي صبح امروز در حاشيه بازديد داوطلبان هلال ‌احمر گچساران از مركز معلولان در سربيشه، اظهار داشت: اين مركز به دليل عدم پرداخت شهريه توسط والدين براي انجام و ادامه فعاليت و تأمين هزينه‌هاي خود دچار مشكلات فراواني است.
وي ابراز داشت: بخشي از هزينه نگهداري اين معلولان توسط اداره بهزيستي پرداخت مي‌شود كه با توجه به بالا بودن هزينه تأمين لباس و خوراك، اين مركز با مشكل جدي مواجه است.
گشتاسبي بيان داشت: در مركز معلولان سربيشه، 35 نفر معلول ذهني و حركتي از تمام نقاط استان به صورت شبانه‌روزي نگهداري مي‌شوند.
گشتاسبي عنوان داشت: با توجه به نبود امكانات مناسب و وسايل مورد نياز معلولان، خدمات اين مركز تنها به صورت مراقبت‌هاي اوليه پزشكي است.
وي با انتقاد از عدم همكاري و توجه به وضعيت نامناسب اين مركز گفت: معلولان ذهني و حركتي متناسب با نوع معلوليت، به مراقبت‌هاي ويژه با امكانات مناسب نياز دارند.
مسئول امور داوطلبان هلال‌ احمر گچساران تصريح كرد: پوشاك، وسايل گرمايشي و سرمايشي و محل استراحت مناسب، از جمله وسايل ضروري و مورد نياز مركز معلولان سربيشه است.
گشتاسبي عنوان داشت: كمبود امكانات وضعيت نامناسبي را براي اين معلولان و پرستاران اين مركز به وجود آورده است.
وي بيان داشت: با توجه به ماهيت اين مركز و وضعيت جسماني معلولان، تهيه و در دسترس بودن دارو و امكانات اوليه پزشكي و درماني از نيازهاي اوليه آن به شمار مي‌رود.
گشتاسبي اظهار داشت: تهيه داروي اين معلولان با قيمت واقعي دارو، با توجه به بودجه بسيار كمي كه بهزيستي در اين زمينه پرداخت مي‌كند، از مشكلات اساسي اين مركز است.
وي ابراز داشت: كمك‌هاي مالي و سركشي‌هاي مستمر پزشكان و خيرين عضو داوطلب جمعيت هلال ‌احمر به اين مركز از جمله اقدامات داوطلبان جمعيت هلال احمر گچساران در راستاي ارائه خدمات رفاهي و پزشكي به معلولان است.
گشتاسبي افزود: اين خدمات و اقدامات جوابگوي نيازهاي معلولان اين مركز نيست و اين موضوع تعامل، همكاري و همياري مسئولان و افراد خير را مي‌طلبد.
وي خاطرنشان كرد: در راستاي بهبود وضعيت معيشت معلولان، يك قطعه زمين براي احداث ساختمان جديد اين مركز از طريق فرمانداري گچساران به اين مركز واگذار شده است.
گشتاسبي بيان داشت: مركز معلولان سربيشه گچساران با توجه به عدم توانايي مالي و نبود منابع مالي، قادر به ساخت و تكميل ساختمان جديد نيست.
وي عنوان داشت: در صورت تأمين اعتبار، امور داوطلبان جمعيت هلال‌احمر گچساران، بخشي از كارهاي ساخت و تكميل اين ساختمان را بر عهده مي‌گيرد.
گشتاسبي تصريح كرد: اعضاي داوطلب، امور مربوط به برق‌كشي، رنگ‌كاري، مهندسي ساختمان و برخي ديگر از كار احداث مركز معلولان را انجام مي‌دهد.
انتهاي پيام/ج20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها