عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

جشنواره هندوانه خارج از فصل در چابهار برگزار مي‌شود‌

جشنواره هندوانه خارج از فصل در چابهار برگزار مي‌شود‌
شنبه 30 بهمن 1389  08:27 ب.ظ

به زودي؛
جشنواره هندوانه خارج از فصل در چابهار برگزار مي‌شود‌

خبرگزاري فارس: مدير هماهنگي ترويج كشاورزي سازمان جهاد كشاورزي سيستان و بلوچستان گفت: جشنواره هندوانه خارج از فصل چهارم اسفند ماه امسال در باهوكلات چابهار برگزار مي‌شود.

بهزاد شهركي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار داشت: تجليل از توليدكنندگان برتر محصولات خارج از فصل با محوريت هندوانه، انتقال يافته‌هاي نوين تحقيقاتي به بهره‌برداران، تعامل بين تحقيقات و بهره‌وري و معرفي ساير محصولات خارج از فصل از جمله اهداف برگزاري جشنواره هندوانه خارج از فصل در چابهار است.
وي افزود: 18 هزار هكتار از اراضي سيستان و بلوچستان زير كشت هندوانه قرار دارد كه از اين ميزان 10 هزار هكتار به صورت هندوانه خارج از فصل است كه 260 هزار تن هندوانه خارج از فصل توليد و به بازار عرضه مي‌شود.
مدير هماهنگي ترويج كشاورزي سازمان جهادكشاورزي سيستان و بلوچستان تصريح كرد: هندوانه خارج از فصل، زمينه اشتغال و درآمدزايي براي خانواده‌هاي منطقه باهوكلات را فراهم كرده است.
شهركي خاطرنشان كرد: هندوانه خارج از فصل باهوكلات به ساير استان‌ها و خارج از كشور نيز صادر مي‌شود.
وي بيان كرد: هندوانه باهوكلات تأمين كننده هندوانه شب يلدا منطقه سيستان و بلوچستان و همسايه‌هاي اين استان است.
مدير هماهنگي ترويج كشاورزي سازمان جهادكشاورزي سيستان و بلوچستان تصريح كرد: در حال حاضر، سيستان و بلوچستان مقام نخست را در توليد هندوانه خارج از فصل دارد.
شهركي يادآور شد: با توجه به شرايط اقليمي جنوب استان، بيش از 14 محصول خارج از فصل در اين منطقه كشت مي‌شود.
وي گفت: تشكيل كارگاه آموزشي محصولات خارج از فصل، برپايي نمايشگاه محصولات كشاورزي و برگزاري جشنواره بازي‌هاي بومي و محلي از جمله برنامه‌هاي جانبي جشنواره هندوانه خارج از فصل باهوكلات چابهار است.
وي افزود: از مسئولان محلي و استاني براي شركت در جشنواره هندوانه خارج از فصل دعوت شده است.
مدير هماهنگي ترويج كشاورزي سازمان جهادكشاورزي سيستان و بلوچستان گفت: محصولات عمده زراعي استان گندم، جو، يونجه و محصولات علوفه‌اي، هندوانه، خربزه، پياز، سير و سبزيجات برگي است.
انتهاي پيام/م20/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها