عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

بي‌توجهي به تبليغ ديني سبب بروز انحرافات مي‌شود

بي‌توجهي به تبليغ ديني سبب بروز انحرافات مي‌شود
شنبه 30 بهمن 1389  08:30 ب.ظ

نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان:
بي‌توجهي به تبليغ ديني سبب بروز انحرافات مي‌شود

خبرگزاري فارس: نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان گفت: توجه نكردن جدي به تبليغ ديني، بروز انحرافات را به دنبال دارد.

به گزارش خبرگزاري فارس از سمنان، حجت‌الاسلام و‌المسلمين سيدمحمد شاهچراغي صبح امروز در جلسه شوراي اقامه نماز استان سمنان كه در دفتر امام جمعه سمنان برگزار شد، اظهار داشت: اگر فرهنگ صحيح در جامعه وارد شود، به زودي فرهنگ‌هاي غلط موجود از بين مي‌رود.
وي تصريح كرد: در اين زمينه بايد صبر و استقامت داشته باشيم چراكه خداوند همراه صابران است.
شاهچراغي افزود: انسان وقتي در حال خواندن نماز است، گناهانش مي‌ريزد و نماز سبب مي‌شود كه جلوي بسياري از گناهان گرفته شود.
نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان گفت: يكي از بركات نماز مشكل‌گشايي است و براي رفع مشكلات بايد از نماز كمك گرفت.
شاهچراغي خاطرنشان كرد: نخستين چيزي كه در قيامت از انسان درباره آن سؤال مي‌شود، نماز بوده و در صورت قبولي نماز بقيه اعمال نيز پذيرفته مي‌شود.
استاندار سمنان نيز در اين مراسم گفت: نماز اثرات فراواني در زندگي فرد دارد و يكي از آثار تربيتي نماز، انسان‌سازي است.
عباس رهي بيان كرد: اگر مي‌بينيم كه در زندگي، انسان موفقي نيستيم و به صفات عالي انساني نمي‌رسيم بايد بدانيم كه نماز ما دچار مشكل است.
وي بيان كرد: در نماز به دو جنبه الهي بودن و ماهيت نماز بايد توجه بيشتري شود.
استاندار سمنان خاطرنشان كرد: بايد از فرصت‌هاي به دست آمده در ترويج فرهنگ الهي استفاده كنيم و زواياي مختلف نماز را در زندگي در نظر بگيريم.
رهي گفت: نماز اساس دين است، پس بايد مديران و مسئولان سازمان‌ها و كارمندان نماز بخوانند تا سبب ترغيب افراد ديگر به سمت نماز شود.
وي افزود: اگر نماز را در جامعه برپا كنيم، هم اقتصاد و هم سياست در كشور ما وضع بهتري پيدا مي‌كند و فساد در جامعه كمتر مي‌شود.
در پايان اين نشست، از فعالان آموزش و پروش استان، شركت توزيع نيروي برق استان، شركت گاز استان، اداره‌كل امور زندان‌ها و اقدامات تاميني تربيتي استان، اداره‌كل تامين اجتماعي استان، شركت برق منطقه‌اي، بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان، كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان استان و صدا و سيماي مركز سمنان در زمينه برگزاري نماز تقدير ويژه به عمل آمد.
انتهاي پيام/ل10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها