عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

قوانين جديدي براي ارتقاي سلامت نظام اداري تدوين مي‌شود‌

قوانين جديدي براي ارتقاي سلامت نظام اداري تدوين مي‌شود‌
شنبه 30 بهمن 1389  08:30 ب.ظ

رئيس سازمان بازرسي:
قوانين جديدي براي ارتقاي سلامت نظام اداري تدوين مي‌شود‌

خبرگزاري فارس: رئيس كل سازمان بازرسي گفت: به‌زودي قوانين جديدي در راستاي ارتقاي سلامت نظام اداري تدوين و ابلاغ مي‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمين مصطفي پورمحمدي در سفر به خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مسجدسليمان اظهار داشت: شرايط كنوني در مقوله سلامت نظام اداري بسيار مورد توجه قرار گرفته است و كنوانسيون مبارزه با فساد بر همين اساس در دهه گذشته تاسيس شده است.
وي با اشاره به تصويب اين كنوانسيون در نظام جمهوري اسلامي ايران نيز بيان داشت: مجمع تشخيص مصلحت نظام شبهات آن را بررسي و رفع كرده است و به‌زودي قوانين جديدي در راستاي ارتقاي سلامت نظام اداري تدوين و ابلاغ خواهد شد.
رئيس سازمان بازرسي قانون ارتقاي نظام سلامت اداري را بر گرفته از اين كنوانسيون دانست و ادامه داد: بر اساس اين قانون موضوع بازرسي و نظارت در هر حوزه مديريتي درون سازماني دارد.
وي نظارت درون سازماني را موفق‌ترين وكم هزينه‌ترين نظارت كه ابزار اصلي مديريت است، دانست و گفت: در صورتي كه يك نظام اداري بخواهد به خوبي به اهداف راهبردي، كاربردي و عملياتي خود نايل شود اساس آن در خوب كار كردن كارگزاران درون سازمان است.
پورمحمدي تصريح كرد: همه جامعه مستلزم نظام مديريتي است هرچند كه قوانين آن به سليقه برخي افراد خوش نباشد و آنها را قبول نداشته باشند.
وي با تاكيد بر رد برنامه‌ريزي بدون شفاف‌سازي بيان داشت: حاضر هستيم با هر مديري كه ادعا دارد بدون شفاف‌سازي حوزه خود را خوب و بدون نقص اداره مي‌كند، مذاكره كنيم.
رئيس سازمان نظارت و بازرسي كشور با اشاره به ترسيم كردن چرخه گردش اداري، برنامه‌ريزي دقيق كوتاه و بلندمدت و باز خوردگيري اقدمات تاكيد كرد: اين موارد براي شفاف‌سازي نظام اداري بسيار داراي اهميت است، اين مسئله در حقيقت همان مبحث نظارت است كه با عنوان ابزار اصلي مديريت بيان مي‌شود.
وي با مطرح كردن اين مطلب كه همه حوزه‌هاي جامعه و بخش‌هاي مختلف اجتماعي به ويژه دستگاه‌هاي اداري زير ذره بين قرار دارند، بيان داشت: مسير خطرناكي را مي‌گذرانيم كه كوچك‌ترين حركت مشخص و خطاها ديده مي‌شود.
وي با اشاره به اينكه برخي افراد به دنبال برجسته شدن هستند، افزود: در طول تاريخ برخي افراد با برجسته شدن قدرتي را كسب مي‌كنند تا در جامعه تاثير‌گذار باشند و نقطه عطفي باشند كه بتوانند از فراموش شدگان تاريخ بيرون آيند و به خواسته‌هايشان كه از مسير ناثواب نشئت مي‌گيرد به قدرت برسند.
پورمحمدي ادامه داد: جامعه‌اي ارزشمند در زير ذره بين قرار مي‌گيرد كه مسيرش را درست رفته و حركتش مبداء تاريخي مي‌شود كه در اين تفسير ملت، انقلاب و نيز فرهنگ اسلامي ما داراي چنين جايگاهي است.
وي با بيان اينكه دشمن براي تخريب انقلاب اسلامي جنگ نرم را طراحي كرده است، گفت: شما مديران كشور به عنوان مسئولان طهارت در نظام اسلامي محسوب مي‌شويد و براي مصون‌سازي نظام اداري رسالت سنگيني را عهده‌دار شديد.
پورمحمدي افزود: دنيا صرفاً جنگ تبليغاتي و نظامي نيست، دنيا و بشريت الان درگير يك پيام حيات‌آفرين است و هرجا و هر كشور كه بتواند اين پيام را توليد كند با استقبال مردم دنيا مواجه مي‌شود، البته مستكبران نمي‌خواهند اين پيام انقلاب اسلامي منتشر شود.
پورمحمدي ضرورت برنامه‌ريزي و حركت در مسير برنامه تدوين‌شده را يادآوري كرد و گفت: براي تحقق برنامه بايد حركت و اقدامي منسجم و هماهنگ داشت.
انتهاي پيام/خ10/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها