عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

صلح و سازش پس از 6 سال نزاع در انديمشك‌

صلح و سازش پس از 6 سال نزاع در انديمشك‌
شنبه 30 بهمن 1389  08:30 ب.ظ

/اخبار كوتاه حوادث از شمال خوزستان/
صلح و سازش پس از 6 سال نزاع در انديمشك‌

خبرگزاري فارس: صلح و سازش دو طايفه در انديمشك پس از شش سال نزاع، توقيف هزار دستگاه وسيله نقليه و... مهم‌ترين عناوين اخبار كوتاه حوادث امروز شمال خوزستان است.

به گزارش خبرگزاري فارس از شمال خوزستان، رئيس دادگستري انديمشك از مصالحه نزاع شش ساله در اين شهرستان خبر داد.
نعمت ا... بهروزي گفت: نزاعي كه در سال 1383 منتهي به قتل دو نفر و مصدوم شدن بيش از 90 نفر و حريق عمدي ده‌ها منزل مسكوني در انديمشك شده بود، پس از گذشت سال‌ها و تبعات كيفري و كينه‌توزي‌هاي شخصي و طايفه‌اي فراوان، به سازش منتهي شد.
وي افزود: اين مهم را اعضاي شوراي حل اختلاف شهرستان با برپايي جلسات متعدد و مستمر ميان طوايف و برگزاري چهار جلسه در دادگاه به انجام رساندند و زمينه سازش دو طايفه را فراهم آوردند.
بهروزي افزود: به اين ترتيب با حضور بيش از 400 نفر از طرفين و طوايف آنها، در روستاي چم گلك اين شهرستان، صلح و سازش به عمل آمد.
به گفته بهروزي، رضايت‌هاي اخذ شده از طرفين، ضميمه پرونده شده است تا مراحل بعدي دادرسي بر اساس صلح و سازش تصميم‌گيري شود.

*توقيف 1000دستگاه وسيله نقليه در خوزستان
ماموران انتظامي خوزستان طي دو روز گذشته 989 دستگاه وسيله نقليه فاقدپلاك و مدارك را توقيف وراهي پاركينگ‌ها كردند.
جانشين فرمانده انتظامي خوزستان بيان داشت: ماموران براي پيشگيري از جرايم با تلاش‌هاي بي وقفه 202دستگاه انواع خودرو و 787 دستگاه موتورسيكلت فاقد پلاك ومدارك را توقيف وراهي پاركينگ كردند.
عبدالله نظرپور افزود: مالكان وسايط نقليه مي‌توانند با ارائه مدارك مالكيت به ستادهاي محل توقيف نيروي انتظامي در سراسر استان مراجعه وپس از سير مراحل قانوني براي تحويل وسيله نقليه خود اقدام كنند.
جانشين انتظامي خوزستان خاطر نشان كرد: هر نوع وسيله نقليه موتوري كه فاقد پلاك و يا مدارك مالكيت باشد به‌وسيله ماموران انتظامي وراهنمايي ورانندگي استان توقيف وتا رفع نواقص مربوطه در پاركينگ نيروي انتظامي نگهداري خواهند شد.

* انهدام باند سارقان مسلح در خوزستان
ماموران پليس آگاهي خوزستان ضمن انهدام يك باند سارقان مسلح احشام، هفت نفراز متهمان را تحويل قانون دادند.
اين ماموران در پي دريافت خبري مبني بر سرقت مسلحانه احشام موضوع را با انجام اقدامات اطلاعاتي و پليسي در دستور كار خود قرار دادند و پس از تلاش‌هاي شبانه‌روزي مخفيگاه متهمان را در يكي از روستاهاي اطراف اهواز شناسايي كردند.
ماموران پليس آگاهي خوزستان پس از شناسايي مخفيگاه متهمان ضمن هماهنگي با مقام قضايي در يك اقدام غافلگيرانه هفت نفر از سارقان مسلح به سركردگي فردي به نام «جميل» را دستگير ودر باززسي از مخفيگاه آنان سه دستگاه خودروي مخصوص حمل احشام،10 دستگاه گوشي تلفن همراه، يك حقه وافور ومقداري مواد مخدر كشف كردند.
متهمان دستگير شده با تشكيل پرونده تحويل مراجع قضايي شدند.
انتهاي پيام/خ20/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها