عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

80 درصد مدارس كشور صاحب نمازخانه شدند

80 درصد مدارس كشور صاحب نمازخانه شدند
شنبه 30 بهمن 1389  08:31 ب.ظ

قائم مقام ستاد اقامه نماز:
80 درصد مدارس كشور صاحب نمازخانه شدند

خبرگزاري فارس: قائم مقام ستاد اقامه نماز گفت: با فعاليت‌هاي صورت گرفته، 80 درصد مدارس كشور داراي نمازخانه شده‌اند.

حجت‌الاسلام و‌المسلمين مجتبي كلباسي در حاشيه گردهمايي مسئولين روابط عمومي ستاد اقامه نماز كشور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سمنان اظهار داشت: هر چند بحث نماز و برپايي آن وظيفه و تكليف هر مسلماني است، اما تمهيد و آماده ساختن فضا براي اقامه اين واجب الهي را دولت اسلامي بر عهده دارد.
وي گفت: اكثر مدارس داراي نمازخانه‌هاي مجهز براي اقامه نماز هستند و در بين راه‌هاي كشور نيز نزديك به 700 مسجد ساخته شده است.
قائم مقام ستاد اقامه نماز افزود: اقامه نماز امروز جزو برنامه‌هاي اصلي ادارات، دستگاه‌ها و مراكز آموزشي به ويژه مدارس و دانشگاه‌ها قرار گرفته است.
وي تصريح كرد: با قله و هدف فاصله زيادي داريم اما كارهاي بسياري در اين زمينه انجام شده است و اقدامات بيشتري نيز بايد در اين بخش صورت گيرد.
كلباسي ادامه داد: با آموزش مربيان به منظور اقامه نماز، بيان احكام و تشريح متون نماز بسترهاي مهمي براي اشاعه فرهنگ نماز فراهم شده است و برنامه‌هايي براي تجهيز 20 درصد مدارس باقيمانده به نمازخانه تدارك ديده شده است.
وي افزود: يكي از وظايف اصلي حكومت اسلامي حساسيت براي برگزاري نماز بوده و بايد در برنامه‌هاي فرهنگي و عمراني خود شرايط لازم براي اقامه نماز را فراهم كند.
قائم مقام ستاد اقامه نماز تاكيد كرد: همان طور كه در گذشته بسياري از مساجد توسط دولت‌ها و حكومت‌ها ساخته شده است، در حال حاضر نيز اين وظيفه براي حكومت اسلامي پا بر جا بوده و دولت بايد با توجه به اين مسئله، فضاي سالم و كافي را براي اشاعه فرهنگ نماز فراهم كند.
كلباسي بيان كرد: دستگاه‌هايي نظير آموزش و پرورش، تربيت‌‌بدني، فرهنگ و ارشاد اسلامي و دانشگاه آزاد اسلامي از موفق‌ترين دستگاه‌ها و نهادها در برگزاري نماز جماعت در كشور شناخته شده‌اند.
انتهاي پيام/ل20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها