عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مردم در مبارزه با محصولات قاچاق همكاري كنند

مردم در مبارزه با محصولات قاچاق همكاري كنند
شنبه 30 بهمن 1389  08:31 ب.ظ

معاون دانشگاه علوم پزشكي اهواز:
مردم در مبارزه با محصولات قاچاق همكاري كنند

خبرگزاري فارس: معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز گفت: مردم در راه مبارزه با محصولات قاچاق در استان با مسئولان مربوطه همكاري كنند.

بهزاد شريف مخمل‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز سابقه راه‌اندازي كميته مبارزه با قاچاق موادغذايي، دارويي و لوازم آرايشي در خوزستان را مربوط به سال 87 عنوان كرد و گفت: از آن هنگام تاكنون كارشناسان مربوطه در اين كميته براي مبارزه به قاچاق كارهاي بسيار زيادي در سطح استان انجام داده‌اند.
وي بيان داشت: با وجود تمام عمليات‌ها براي مبارزه به قاچاق، مردم بيش از هر راهكار و ابزار ديگري در مبارزه با اين پديده شوم اجتماعي اقتصادي مي‌توانند به مسئولان در اين راستا كمك كنند.
اين مقام مسئول افزود: اگر مردم از خريد محصولات قاچاقي خودداري كنند از ترويج و توزيع محصولات قاچاق در استان جلوگيري مي‌شود و استقبال از اين دست كالاها كاهش مي‌يابد.
معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشكي اهواز با اشاره به اهميت اطلاع رساني در زمينه مبارزه با قاچاق كالا افزود: براي مقابله با قاچاق مواد نيروزا و دارو و غذا بايد به مردم اطلاع رساني شود تا از معضلات اين مواد آگاهي يابند و از خريد آن‌ها اجتناب ورزند.
مخمل زاده گفت: امسال 118 مورد بازرسي از كالاهاي وارداتي به استان انجام گرفت اين درحالي است كه درسال 88 حدود 74 مورد بازرسي انجام شد، افزايش تعداد بازرسي‌ها نشان مي‌دهد ميزان پيگيري دانشگاه علوم پزشكي اهواز در زمينه قاچاق كالا بسيار افزايش يافته است.
اين مقام مسئول افزود: امسال 99 درصد از بازرسي‌ها در زمينه لوازم آرايشي و بهداشتي است چراكه متاسفانه ميزان تقاضا از اين محصول در بازار نيز بيش از ساير محصولات است.
انتهاي پيام/خ30/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها