عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

سوخت در گاوداري‌ها و مرغداري‌هاي ابركوه بهينه‌سازي مي‌شود

سوخت در گاوداري‌ها و مرغداري‌هاي ابركوه بهينه‌سازي مي‌شود
شنبه 30 بهمن 1389  08:33 ب.ظ

مدير جهاد كشاورزي ابركوه:
سوخت در گاوداري‌ها و مرغداري‌هاي ابركوه بهينه‌سازي مي‌شود

خبرگزاري فارس: مدير جهاد كشاورزي شهرستان ابركوه گفت: مصرف سوخت با اجراي برنامه‌هايي در راستاي قانون هدفمندي يارانه‌ها در گاوداري‌ها و مرغداري‌ها بهينه‌سازي مي‌شود.

محمدعلي حاتمي‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ابركوه با تشريح برخي از برنامه‌هاي جهاد كشاورزي در قانون هدفمندي يارانه‌ها اظهار داشت: با برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده، مصرف سوخت در گاوداري‌ها و مرغ‌داري‌ها به روش‌هاي مختلف بهينه‌سازي مي‌شود.
وي بهينه‌سازي مصرف سوخت از طريق جايگزيني تراكتور و كمباين‌هاي فرسوده را كه با استفاده از تسهيلات و اعتبارات در مدت پنج سال انجام مي‌گيرد را از جمله برنامه‌هاي بخش كشاورزي برشمرد.
مدير جهاد كشاورزي شهرستان ابركوه بيان داشت: بهينه‌سازي مصرف سوخت در مرغداري‌ها نيز از طريق بازسازي دستگاه‌هاي گرمايشي و اتوماسيون تهويه به انجام مي‌رسد.
وي خاطرنشان كرد: بهينه‌سازي مصرف سوخت در واحدهاي گاوداري صنعتي نيز كه از طريق تأمين تليسه وارداتي به منظور واگذاري به گاوداري‌هاي صنعتي و تأمين تليسه داخلي به منظور جايگزيني در واحدهاي گاوداري نيمه صنعتي به انجام مي‌رسد، يكي ديگر از برنامه‌هاي دولت است.
حاتمي‌زاده، افزايش توليد دام‌هاي سبك روستايي كه براي تأمين بخشي از نياز توليد شير و گوشت كشور و از طريق توسعه پرورش بزهاي شيري اصيل و آميخته با ظرفيت توليد شير و گوشت به انجام مي‌رسد را نيز از جمله برنامه‌هاي دولت در اين بخش برشمرد.
وي همچنين از مهم‌ترين طرح‌هاي دولت در قانون هدفمندي يارانه‌ها به اجراي كشاورزي حفاظتي اشاره كرد كه با هدف كاهش تبخير سطحي و حفظ ذخيره رطوبتي، افزايش بهره‌وري از آب و افزايش مواد آلي خاك انجام مي‌شود.
حاتمي‌زاده عنوان كرد: اين طرح در نهايت، افزايش حاصل‌خيزي خاك، كاهش هزينه‌هاي توليد و افزايش سود خالص كشاورزان را به دنبال خواهد داشت.
وي خاطرنشان كرد: در بخش گلخانه‌ها نيز براي بهينه‌سازي مصرف سوخت پيش‌بيني‌هاي لازم صورت گرفته كه به زودي به گلخانه‌داران ابلاغ مي‌شود.
انتهاي پيام/ل30/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها