عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

كتاب آيينه‌پردازان در اصفهان منتشر مي‌شود

كتاب آيينه‌پردازان در اصفهان منتشر مي‌شود
شنبه 30 بهمن 1389  08:34 ب.ظ

با هدف نقد ساختار و ماهيت شعر نو؛
كتاب آيينه‌پردازان در اصفهان منتشر مي‌شود

خبرگزاري فارس:‌ رئيس مركز آفرينش‌هاي قلمستان گفت: كتاب آيينه‌پردازان پيرامون نقد شعر نو و ماهيت آن به زودي روانه بازار مي‌شود.

محمد جلواني امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: كتاب آيينه‌پردازان در شناخت ماهيت و ساختار شعر نوشته محمد مستقيمي متخلص به راهي به زودي چاپ مي‌شود.
وي با بيان اينكه محمد مستقيمي در اين كتاب با استفاده از مباني و مباحث جديد موجود درباره شعر به مطرح كردن نظرات خود درباره شعر مي‌پردازد، خاطرنشان كرد:‌ از تولد شعر تاكنون، قالب‌هاي مختلف و انواع موسيقي و وزن شعر پديد آمده است.
رئيس مركز آفرينش‌هاي ادبي قلمستان اظهار داشت: محمد مستقيمي با بحث درباره اين قالب‌ها و موسيقي‌هاي مختلف براي مخاطب ماهيت‌هاي مختلف شعر از جمله فضاي شعر، خيال خودآگاه و خيال ناخودآگاه را براي مخاطب روشن كرده است.
وي با اشاره به اينكه نويسنده كتاب آيينه‌پردازان به موضوعاتي از جمله استعاره و فضاي استعاري در شعر پرداخته است، ادامه داد:‌ مستقيمي پس از ورود در فضاي ساختاري شعر به طرح مباحث تكميلي از جمله ترجمه‌پذيري شعر، معيار شناخت ماهيت شعر، ساختار فضاي استعاري در شعر كلاسيك، مادي كردن فضاي احساس، تفاوت شاعران با يكديگر و شعر براي شاعران اقدام كرده است.
جلواني با بيان اينكه مجموعه موضوعات اين كتاب پيرامون نقد شعر نو و ماهيت آن دور مي‌زند، ادامه داد: اين كتاب به زودي روانه بازار مي‌شود.
انتهاي پيام/م30/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها