عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اصناف متخلف لردگان 384 ميليون ريال جريمه شدند

اصناف متخلف لردگان 384 ميليون ريال جريمه شدند
شنبه 30 بهمن 1389  08:37 ب.ظ

با انجام 2600 بازرسي؛
اصناف متخلف لردگان 384 ميليون ريال جريمه شدند

خبرگزاري فارس: رئيس اداره بازرگاني لردگان گفت: از ابتداي اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها تاكنون صاحبان واحدهاي صنفي متخلف افزون بر 384 ميليون و 483 هزار ريال جريمه شدند.

محمدرضا نجفي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهركرد اظهار داشت: با اجراي طرح بازرسي از واحدهاي صنفي توزيعي و خدماتي در اين شهرستان 444 واحد متخلف شناسايي و براي آنها پرونده تشكيل شده است.
وي افزود: پس از بررسي‌هاي قانوني پرونده صاحبان واحد صنفي متخلف به پرداخت 384 ميليون و 483 هزار و 900 ريال جريمه نقدي محكوم شدند.
نجفي خاطرنشان كرد: در حال حاضر هشت بازرس فعال بر ارائه خدمات‌رساني مطلوب در واحدهاي صنفي، خدماتي اين شهرستان نظارت مي‌كنند.
رئيس اداره بازرگاني شهرستان لردگان افزود: برهمين اساس در صورت مواجه شدن با هرگونه گران‌فروشي و عدم اعلام موجودي و ساير تخلفات احتمالي در واحدهاي صنفي برخورد قانوني اعمال مي‌شود.
وي خاطرنشان كرد: مردم مي‌توانند در صورت مشاهده هرگونه افزايش قيمت غيرقانوني با شماره تلفن 124 سازمان بازرگاني تماس بگيرند و شكايات خود را اعلام كنند تا در اسرع وقت به اين شكايات رسيدگي شود.
نجفي در ادامه از اعلام آمادگي اصناف و بازاريان اين شهرستان به منظور ارائه خدمات‌رساني مطلوب به مردم در آستانه نوروز خبر داد و گفت: ‌بازاريان اين شهرستان ضمن آمادگي و برنامه‌ريزي براي برپايي نمايشگاه‌هاي عرضه مستقيم كالا در اين شهرستان براي كاهش قيمت‌ها نيز اعلام آمادگي كردند.
وي اضافه كرد: در اين نمايشگاه‌ها قيمت كالاهاي مورد عرضه با 10 درصد تخفيف نسبت به نرخ اعلام شده در بازار به فروش مي‌رسد.
نجفي با بيان اينكه طرح نظارتي ويژه نوروز 90 در محل نمايشگاه نيز مستقر خواهد شد، گفت: به منظور كنترل قيمت‌ها و جلوگيري از تخلف واحدهاي صنفي مستقر در نمايشگاه دفتر واحد بازرسي و نظارت بازرگاني در محل نمايشگاه به صورت ثابت مستقر مي‌شود.
وي اضافه كرد: در اين طرح، با استقرار گشت‌هاي نظارتي به طور مستقيم بر نمايشگاه‌هاي عرضه مستقيم كالا، توزيع ميوه و مركبات نظارت مي‌شود.
نجفي خاطرنشان كرد: در اين طرح ناظران بر عرضه اقلام و كالاهاي اساسي از جمله البسه، كيف و كفش، آجيل، خشكبار، شيريني، مواد غذايي و پروتئيني، قند و شكر، ميوه و برنج ارائه شده از سوي واحدهاي صنفي در اين شهرستان نظارت مي‌كنند.
وي خاطر نشان كرد: شهروندان مي‌توانند هرگونه گران‌فروشي، كم‌فروشي، تقلب، احتكار، عدم درج قيمت، عدم صدور فاكتور و فروش اجباري را به اين سازمان گزارش دهند.
انتهاي پيام/م20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها