عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

جشنواره نماز و نيايش بايد در سطح بين‌المللي برگزار شود

جشنواره نماز و نيايش بايد در سطح بين‌المللي برگزار شود
شنبه 30 بهمن 1389  08:37 ب.ظ

نماينده مردم قم در مجلس‌:
جشنواره نماز و نيايش بايد در سطح بين‌المللي برگزار شود

خبرگزاري فارس: نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي گفت: جشنواره نماز و نيايش از بار عظيم مفهومي برخوردار است و بايد در سطح بين‌المللي برگزار شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم به نقل از ستاد خبري چهارمين جشنواره ملي نماز و نيايش به روايت دوربين، حجت‌الاسلام محمدرضا آشتياني در ديدار با اعضاي ستاد اجرايي چهارمين جشنواره ملي نماز و نيايش به روايت دوربين اظهار داشت: ممكن است اقليم كشورهاي جهان، فرهنگ و گويش آنها با يكديگر متفاوت باشد ولي يك نكته مشترك در بين همه مردم جهان با عنوان فطرت نيايش با معبود وجود دارد كه مناسب است در اين راستا كاري جهاني انجام شود.
نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه قم خاستگاه انقلاب و مركز نشر تفكر ديني به جهان است، افزود: جشنواره‌هاي فيلم ديني در قم به دليل حساسيت خاص اين شهر بايد از غناي فرهنگي و ديني بيشتري برخوردار شود و جنبه‌هاي معنوي در آثار برگزيده بايد پررنگ‌تر از ديگر آثار در جامعه مشخص شود.
وي افزود: فيلم‌هاي ديني هنگامي بيشتر ديده مي‌شوند كه از غناي مفاهيم به صورت مستند برخوردار بوده و از الگوهاي صحيح پيروي كرده باشند.
آشتياني با اشاره به تاثيرگذاري نمايش فيلم‌هاي ديني در بين جوانان تاكيد كرد: فيلم‌هاي ساخته شده‌اي چون امام علي (ع)، امام رضا (ع)، يوسف پيامبر و مختار تاثير بسزايي در فضاي جامعه داشته است و ساخت اينگونه فيلم‌ها مي‌تواند جامعه را به سمت و سوي معنويت سوق دهد.
نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي خاطرنشان كرد: جشنواره نماز و نيايش بايد به آموزش و توليد جنبه‌هاي معنوي توجه بيشتري داشته باشد.
وي برگزاري جشنواره‌هايي با موضوع سينماي ديني را در سطح كشور مطلوب دانست و گفت: جشنواره نماز و نيايش از بار عظيم مفهومي برخورداراست و بايد در سطح بين‌المللي برگزار شود.
انتهاي پيام/آ30/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها